Trwa ładowanie...
zus

Założysz firmę bez zbędnej biurokracji

Od połowy przyszłego roku będzie można zarejestrować firmę przez internet bez konieczności chodzenia po urzędach - zapewnia ministerstwo gospodarki.

Share
Założysz firmę bez zbędnej biurokracji
Źródło: Jupiterimages
d34qwfm

Resort chce, aby już za kilka miesięcy nadawanie numerów NIP i REGON odbywało się automatycznie, po zarejestrowaniu działalności gospodarczej.

Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że trwają prace nad zmianami przepisów, by nie było potrzeby wydawania zaświadczeń dotyczących tych numerów w formie administracyjnej. Ma to nastąpić od 1 stycznia. Zamiast zaświadczenia będzie można sprawdzić w Internecie, czy firma ma numer REGON.

Resort chce też znieść formę decyzji przy nadawaniu numeru NIP.

d34qwfm

Dariusz Bogdan zaznaczył, że od połowy przyszłego roku ma działać elektroniczny rejestr działalności gospodarczej, dzięki któremu można będzie zarejestrować firmę przez internet. Pozwoli to znacznie zaoszczędzić czas przedsiębiorcy. Wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej będzie można złożyć przez internet. Przez internet będzie można też wybrać formę opodatkowania oraz kontaktować się z ZUS-em.

d34qwfm

Podziel się opinią

Share
d34qwfm
d34qwfm