Trwa ładowanie...
dkf2uoh

Zapisy na akcje Alior Banku dla inwestorów instytucjonalnych w 5-7 XII, dla indywidualnych 22 XI-3

21.11. Warszawa (PAP) - Oferta publiczna Alior Banku obejmuje do 51 mln akcji, w tym do 26 mln istniejących papierów i od 5 do 25 mln akcji serii C nowej emisji - podał bank w...

Share
dkf2uoh

21.11. Warszawa (PAP) - Oferta publiczna Alior Banku obejmuje do 51 mln akcji, w tym do 26 mln istniejących papierów i od 5 do 25 mln akcji serii C nowej emisji - podał bank w prospekcie. Zapisy dla instytucji potrwają od 5 do 7 grudnia, a dla inwestorów indywidualnych od 22 listopada do 3 grudnia.

Oferta publiczna banku obejmuje do 51 mln akcji, w tym do 26 mln istniejących papierów i od 5 do 25 mln akcji serii C nowej emisji.

Papiery będą oferowane w czterech transzach - preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych, transzy inwestorów indywidualnych, transzy osób uprawnionych (pracownicy banku) oraz transzy inwestorów instytucjonalnych.

dkf2uoh

Maksymalny zapis w preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych wyniesie 148 akcji.

Cena maksymalna akcji Alior Banku w transzy inwestorów indywidualnych ustalona na 71 zł, w preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych na 67,50 zł. Cena maksymalna w transzy osób uprawnionych wyniesie natomiast 56,8 zł.

"Inwestorzy w preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych i w transzy inwestorów indywidualnych będą składać zapisy wyłącznie na akcje sprzedawane. Inwestorzy w transzy osób uprawnionych będą składać zapisy wyłącznie na nowe akcje. Inwestorzy w transzy inwestorów instytucjonalnych będą składać zapisy zarówno na nowe akcje, jak i na akcje sprzedawane" - napisano w prospekcie.

Zapisy w preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych, transzy inwestorów indywidualnych i w transzy osób uprawnionych będą przyjmowane od 22 listopada do 3 grudnia 2012 r. Z kolei w transzy inwestorów instytucjonalnych będą przyjmowane od 5 do 7 grudnia 2012 r.

dkf2uoh

Budowa księgi popytu potrwa od 21 listopada do 4 grudnia 2012 r. W ramach procesu będzie analizowany poziom zainteresowania ofertą i akcjami oferowanymi ze strony potencjalnych inwestorów instytucjonalnych.

W aneksie do prospektu napisano, że EBOR kupi akcje oferowane w ofercie za nie więcej niż 320 mln zł. Chce mieć od 5 do 10 proc. akcji banku. EBOR zobowiązał się, że nie będzie sprzedawał kupionych akcji w ciągu 180 dni od ich nabycia. (PAP)

morb/ asa/

dkf2uoh

Podziel się opinią

Share
dkf2uoh
dkf2uoh