Trwa ładowanie...
d49um94

Zarząd Tauronu zdecyduje o dywidendzie w drugiej połowie kwietnia (opis2)

18.03. Warszawa (PAP) - Zarząd Tauronu podejmie decyzję w sprawie dywidendy w drugiej połowie kwietnia, kierując się planowanym poziomem nakładów inwestycyjnych oraz decyzją w...

Share
d49um94

18.03. Warszawa (PAP) - Zarząd Tauronu podejmie decyzję w sprawie dywidendy w drugiej połowie kwietnia, kierując się planowanym poziomem nakładów inwestycyjnych oraz decyzją w zakresie Elektrowni Jaworzno - poinformował na konferencji prezes spółki Dariusz Lubera. Dodał, że na pewno będzie wniosek o wypłatę dywidendy.

"Decyzja w sprawie dywidendy zostanie podjęta po połowie kwietnia. Będzie ona uzależniona od nakładów inwestycyjnych i decyzji co do Jaworzna" - powiedział Lubera.

Pytany o to czy w przypadku realizacji inwestycji w Jaworznie dywidenda Tauronu byłaby symboliczna, Lubera odpowiedział: "Nie chcielibyśmy zejść poniżej 20 proc. skonsolidowanego zysku na dywidendę".

Dodał, że spółka nie przewiduje w żadnym roku sytuacji, że będzie "zerodywidendowa".

d49um94

"Na pewno będzie wniosek o dywidendę" - powiedział prezes.

"Marzy mi się, by Tauron był wysokodywidendowy, ale dopiero po realizacji programu inwestycyjnego. Wtedy mogę sobie wyobrazić dywidendę na poziomie 60 proc." - dodał.

Konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa przedłużyło do 30 kwietnia 2014 r. ważność oferty na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III. Prezes Lubera poinformował w lutym, że przedłużony termin obowiązywania oferty na budowę bloku w Jaworznie jest ostateczny, a spółka zbliża się do zawarcia umowy ze zwycięskim konsorcjum.

Tauron szacuje, że nakłady inwestycyjne w 2014 roku nie przekroczą 4 mld zł i nie będą niższe niż 3,78 mld zł. (PAP)

pel/ kuc/ morb/ ana/

d49um94

Podziel się opinią

Share
d49um94
d49um94