Trwa ładowanie...

Zaskakujący sukces internetowej rejestracji

Od 1 stycznia drogą elektroniczną można w 24 godziny zarejestrować spółkę z o.o. Założono ich już 1327, to 13 proc. wszystkich, które pojawiły się w tym roku w KRS - informuje "Puls Biznesu".

Zaskakujący sukces internetowej rejestracjiŹródło: Jupiterimages
d3c1oko
d3c1oko

To spora niespodzianka; trudno było oczekiwać aż takiego zainteresowania - nie kryje ekspert BCC Michał Jaskólski, który jednak uważa, że nie jest to atrakcyjna forma rejestracji spółki.

Jak bowiem wylicza, trzeba mieć kwalifikowany podpis elektroniczny, który kosztuje niemało, a ponadto i tak trzeba dostarczyć dokumenty w formie papierowej, które trafiają do ZUS i skarbówki.

W efekcie - relacjonuje Jaskólski - założenie spółki przez sieć nie jest wcale szybsze niż tradycyjne metody. Odradzam klientom ten sposób rejestracji - przyznaje.

Jak podkreśla "PB", zaletą tej metody jest np. brak obowiązku pełnego pokrycia kapitału zakładowego (5 tys. zł) już w chwili wysłania formularza rejestracyjnego. Dzięki czemu jeszcze przed zarejestrowaniem spółka może otworzyć rachunek bankowy. A na pełne pokrycie kapitału jest 7 dni od wpisu do KRS.

d3c1oko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c1oko