Trwa ładowanie...
związek zawodowy
14-05-2013 13:25

Zatrzymano b. przewodniczącego związku zawodowego i jego zastępcę

Dolnośląscy policjanci zatrzymali byłego przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej we Wrocławiu oraz jego ówczesnego zastępcę. Mężczyźni są podejrzani o oszustwo i przywłaszczanie ponad 33 tys. zł.

Zatrzymano b. przewodniczącego związku zawodowego i jego zastępcęŹródło: newspix.pl, fot: Adam Konarski
d1uteey
d1uteey

Jak poinformował PAP we wtorek podkom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, obaj zatrzymani mieli w latach 2008-2013 fałszować dokumentację księgową związaną m.in. z dofinansowaniem kolonii i obozów dla dzieci oraz bezzwrotnych zapomóg dla członków związku.

- Następnie wypłacali sobie pieniądze np. z tytułu urodzin dziecka, które nigdy się nie urodziło, fikcyjnego zgonu osoby najbliższej, dopłaty do fikcyjnego wypoczynku dziecka. Fałszowane były całe listy wypłat i pokwitowania odbioru pieniędzy - mówił Rynkiewicz.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni przywłaszczyli ok. 33,5 tys. zł. Podejrzani usłyszeli już zarzuty oszustwa, grozi im do ośmiu lat więzienia.

Władze Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej we Wrocławiu nie komentują zatrzymania. Przewodniczący związku Andrzej Pinkowski powiedział PAP jedynie, że b. szef nie pracuje w związku od lutego 2013 r., a jego zastępca od 2012 r.

d1uteey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uteey