Trwa ładowanie...
dfty66p

Zbigniew Juroszek

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Zbigniew Juroszek to przedsiębiorca stojący na czele Grupy Atal i spółki Atal Textil, które zajmują się biznesem budowlanym oraz tekstylnym. Jest także założycielem bukmacherskiej firmy Star-Typ Sport.

Życiorys

Zbigniew Juroszek jest absolwentem Średniego Studium Zawodowego w Mysłowicach. Będąc nastolatkiem, uprawiał skoki narciarskie pod okiem samego Leopolda Tajnera, ojca Apoloniusza Tajnera, obecnego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego oraz niegdyś trenera kadry Polski.

Zbigniew Juroszek zaczął swoją karierę biznesową od filatelistyki. Posiadał bardzo bogatą kolekcję różnego typu znaczków, którą sprzedał za niemalże 400 tys. dolarów. Kwota ta stała się jego kapitałem, który wykorzystał na rozkręcenie pierwszego biznesu. W latach 90. powstała więc firma Atal, będąca pierwotnie pośrednikiem w branży tekstylnej. Dopiero potem przerodziła się w przedsiębiorstwo skupiające się na dewelopingu.

Motorem napędowym założenia firmy Atal była nie tylko chęć Juroszka do rozpoczęcia własnej działalności, ale także korzystne zmiany w prawie gospodarczym, jakie nastąpiły po przełomie ustrojowym w Polsce. Juroszek chciał się skupić na handlu, więc zaczął sprowadzać materiały tekstylne z Dubaju do firm odzieżowych, np. Wólczanki. Tego typu biznes rozkręcił się w Polsce jeszcze bardziej podczas wojny na Bałkanach.

Dopiero potem Zbigniew Juroszek zdecydował się ukierunkować swoją firmę na działalność deweloperską. Zaczął nie tylko sprzedawać nieruchomości, ale także je budować i wykańczać.

Ponadto Juroszek pod koniec lat 90. ubiegłego wieku kupił STS, obecnie największą firmę zajmująca się zakładami bukmacherskimi. Za jej zarządzanie wziął się później jego 21-letni syn, Mateusz.

Życie prywatne

Synem Zbigniewa Juroszka jest Mateusz Juroszek, wiceprezes spółki Atal, który przejął po ojcu smykałkę do interesów. W spółce odpowiada za marketing i PR, jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i posiada dyplom z dziedziny zarządzania.

Córka Zbigniewa Juroszka, Ewelina Juroszek, również jest związana z firmą Atal i to w niej buduje swoje doświadczenie zawodowe. Obecnie pełni tam funkcję dyrektora sprzedaży.

Pasjami Zbigniewa Juroszka są sport oraz sztuka.

Majątek

Fortuna Zbigniewa Juroszka w 2017 roku oszacowana została na 1010 mln zł. Powiększyła się względem 2016 roku o 191 mln, co uczyniło go miliarderem. Juroszek posiada 84 proc. udziałów w firmie Atal.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Zbigniew Juroszek plasuje się na 32. miejscu w rankingu najbogatszych Polaków. W roku 2016 zajmował 37. pozycję.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfty66p
dfty66p
dfty66p