Trwa ładowanie...
d102el2

ZE PAK i Społem Plus złożyły oferty wiążące na kupno kopalni Adamów i Konin

27.01. Warszawa (PAP) - Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) oraz firma Społem Plus złożyły oferty wiążące na kupno kopalni Adamów i Konin - poinformowało Ministerstwo...

Share
d102el2

27.01. Warszawa (PAP) - Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK)
oraz firma Społem Plus złożyły oferty wiążące na kupno kopalni Adamów i Konin - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa na stronie internetowej.

Termin składania ofert wiążących upłynął w piątek, 27 stycznia.

Wcześniej wiceminister skarbu Jan Bury mówił, że po złożeniu ofert wiążących resort skarbu w ciągu maksymalnie miesiąca może wybrać jednego z inwestorów do wyłącznych negocjacji.

W połowie listopada 2011 roku MSP dopuściło ZE PAK oraz Społem Plus do dalszego etapu prywatyzacji kopalni Adamów i Konin, czyli do przeprowadzenia ograniczonego badania spółek i złożenia ofert wiążących. Wcześniej oprócz ZE PAK i Społem Plus ofertę wstępną złożyła także spółka Carlson Private Equity Ltd.

Kopalnie węgla brunatnego Konin i Adamów to - obok KWB Bełchatów i KWB Turów - dwie z czterech kopalni węgla brunatnego w Polsce. Głównymi odbiorcami ich surowca jest Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Spółki zajmują się wydobyciem węgla brunatnego i surowców towarzyszących.(PAP)

pr/ kuc/ osz/

d102el2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d102el2
d102el2