Trwa ładowanie...
d17tljy

ZE PAK kontynuuje rozmowy w sprawie utrzymania finansowania inwestycji w 2 bloki

Warszawa, 01.03.2016 (ISBnews) - Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) prowadzi zgodnie z harmonogramem rozmowy z kredytodawcami mające na celu utrzymanie finansowania dla bloków 3 i 4 w Elektrowni Pątnów I, poinformowała spółka.

Share
d17tljy

"Realizację inwestycji warunkuje jej dalsze finansowanie od rozwiązań systemowych, które zapewnią opłacalność ekonomiczną inwestycji" - czytamy w komunikacie.

W grudniu ub. ZE PAK informował, że zaakceptował warunki konsorcjum banków w sprawie uregulowania kwestii niedotrzymania harmonogramu realizacji projektu modernizacji bloków 1-4 w Elektrowni Pątnów I. W ramach porozumienia, spółka przedstawi bankom opis dalszej strategii z uwzględnieniem przesunięcia terminów inwestycji.

W skład konsorcjum banków, które udzieliły ZE PAK kredytu w wysokości 1,2 mld zł: wchodzą mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), Bank Millennium, Bank Pekao i PKO Bank Polski.

d17tljy

ZE PAK i konsorcjum banków w terminie do 31 maja 2016 r. podejmą decyzje w sprawie przesunięcia terminu dostępności i wypłat kredytu dla bloków 3 i 4 lub ograniczenia zakresu projektu inwestycyjnego i rezygnacji z części kredytu przeznaczonego na jego dalszą realizację, podano także.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Aktywa wytwórcze Grupy obejmują cztery elektrownie opalane węglem brunatnym (Pątnów II, Pątnów I, Adamów i Konin) oraz blok opalany biomasą. Grupa, pod względem ilości wytwarzanej energii elektrycznej, jest piątym wytwórcą w Polsce z udziałem wynoszącym około 7% w krajowym rynku wytwarzania energii elektrycznej. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

(ISBnews)

d17tljy

Podziel się opinią

Share
d17tljy
d17tljy