Trwa ładowanie...
d1g16ds

ZE PAK spodziewa się, że do 2016 r. wskaźnik dług netto do EBITDA spółki nie przekroczy 2

10.10. Warszawa (PAP) - ZE PAK spodziewa się, że do 2016 roku wskaźnik dług netto do EBITDA spółki nie przekroczy 2. W I kwartale 2013 r. spółka rozpocznie analizy finansowania dla...

d1g16ds
d1g16ds

10.10. Warszawa (PAP) - ZE PAK spodziewa się, że do 2016 roku wskaźnik dług netto do EBITDA spółki nie przekroczy 2. W I kwartale 2013 r. spółka rozpocznie analizy finansowania dla planowanych inwestycji. W 2013 roku chce też podpisać umowę w sprawie finansowania dłużnego, które może przyjąć formę kredytu i ma pokryć ok. 50 proc. nakładów na inwestycje w Pątnowie i Koninie - poinformowała dziennikarzy wiceprezes ZE PAK ds. finansowych Anna Striżyk.

"Nie przewidujemy, by wskaźnik dług netto do EBITDA przekroczył 2 w okresie największych inwestycji, czyli do końca 2016 roku" - powiedziała dziennikarzom Anna Striżyk, wiceprezes ZE PAK ds. finansowych.

Obecnie wskaźnik kształtuje się na poziomie 1.

"W pierwszym kwartale 2013 roku rozpoczniemy analizy finansowania dla naszych inwestycji. W przyszłym roku chcielibyśmy podpisać umowę dotyczącą finansowania dłużnego - powiedziała Striżyk.

Poinformowała, że najprawdopodobniej byłby to kredyt, i że długiem spółka chciałaby sfinansować około 50 proc. nakładów inwestycyjnych dla dwóch projektów - Pątnów I oraz projektu w Koninie.

Program inwestycyjny ZE PAK przewiduje kompleksową modernizację bloków 1-4 w Elektrowni Pątnów I, a także budowę nowego wysokosprawnego bloku gazowo-parowego w Elektrowni Konin.(PAP)

pel/ mto/ asa/

d1g16ds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g16ds