Trwa ładowanie...

Żeby ratować budżet, rząd podniesie podatki pośrednie

Rząd będzie starał się zwiększyć dochody budżetu przede wszystkim przez podniesienie podatków pośrednich - czyli akcyzy na alkohol, tytoń, paliwo - donosi dziennik "Polska". Planowane jest także podniesienie składki rentowej z 6% do 13%. Według danych resortu finansów do końca roku dziura w budżecie państwa może sięgnąć nawet 40 miliardów złotych - przypomina gazeta.
Share
Żeby ratować budżet, rząd podniesie podatki pośrednie
Źródło: Jupiterimages
d4m0icm

Według dziennika "Polska" rząd Donalda Tuska wstrzymując prywatyzację robi poważny błąd. - Nie podwyżki podatków, nie zwiększanie deficytu, a sprzedaż państwowych udziałów w dużych, notowanych na giełdzie spółkach mogłaby uratować budżet - mówi gazecie były minister spraw zagranicznych Andrzej Olechowski.

"Polska" dodaje, że ze sprzedaży akcji dużych firm, jak PKN Orlen czy PKO BP, Skarb Państwa mógłby mieć nawet 45 miliardów złotych. Rząd z prywatyzacji zaplanował na ten rok jedynie 12 miliardów, ale i tego nie będzie. Do tej pory zebrał jedynie 470 milionów złotych. Nawet PiS - przeciwny sprzedaży państwowych dóbr - wycisnął z prywatyzacji w 2007 roku ponad 2 miliardy złotych - czytamy w dzienniku "Polska".

d4m0icm

Podziel się opinią

Share
d4m0icm
d4m0icm