Trwa ładowanie...
d3sj3t5

Zelmer liczy na rozpoczęcie rozmów z potencjalnymi inwestorami w ciągu kilku tygodni (opis)

28.08. Warszawa (PAP) - Zelmer spodziewa się, że do konkretnych rozmów z wybranymi podmiotami w sprawie pozyskania inwestora strategicznego dla spółki dojdzie w ciągu kilku tygodni...

Share
d3sj3t5

28.08. Warszawa (PAP) - Zelmer spodziewa się, że do konkretnych rozmów z wybranymi podmiotami w sprawie pozyskania inwestora strategicznego dla spółki dojdzie w ciągu kilku tygodni - poinformował prezes Janusz Płocica na wtorkowej konferencji prasowej Zelmera.

"Proces jest na wstępnym etapie. Przewidujemy, że zakończy się w ciągu kilku miesięcy. Liczymy, że w ciągu kilku tygodni przystąpimy do bardziej skonkretyzowanych rozmów z wybranymi podmiotami" - powiedział Płocica.

Zarząd Zelmera zdecydował o rozpoczęciu poszukiwania inwestora strategicznego dla spółki. Według przedstawicieli firmy pozyskanie inwestora powinno nastąpić poprzez nabycie akcji spółki w drodze wezwania, co zagwarantuje wszystkim akcjonariuszom prawo do wyjścia z inwestycji w tym samym czasie i na jednakowych zasadach.

"Dla nas najistotniejsze jest pozyskanie inwestora strategicznego, czyli takiego, który nie zaangażuje się w spółkę na trzy miesiące, żeby zrealizować zysk, ale będzie długoterminowo zainteresowany rozwojem. Może to być zarówno inwestor branżowy, jak i finansowy. W zależności od tego, jaki będzie miał potencjał i w jakiej skali będzie działał, chcemy żeby coś wniósł do naszej spółki, np. dostęp do nowych rynków, zwiększenie produkcji naszej fabryki, rozwój marki Zelmer, wykorzystanie efektów skali, transfer technologii czy dostęp do korzystniejszego finansowania" - powiedział Płocica.

d3sj3t5

Dodał, że proces poszukiwania inwestora strategicznego nie będzie odbiegać od standardowych tego typu procesów.

"Proces właśnie się zaczyna, to nie jest tak, że poinformowaliśmy o nim rynek w końcowej fazie i będziemy już teraz wybierać inwestora, tylko właśnie teraz zaczynamy wysyłać informacje do inwestorów i oczekujemy od nich szybkich odpowiedzi. Wydaje się, że całość zakończy się w terminie kilku miesięcy, a to oznacza, że wybrany partner ogłosi publiczne wezwanie na 100 proc. akcji" - powiedział prezes Zelmera.

Na pytanie, jaki jest scenariusz w przypadku niepowodzenia w poszukiwaniu inwestora, Płocica powiedział:

"Po to dobrze przygotowaliśmy się do tego procesu, żeby poświęcić mu wystarczającą ilość środków i czasu. Jesteśmy zdeterminowani i zakładamy, że w kilka miesięcy skutecznie zakończymy całą operację".

d3sj3t5

Zarząd Zelmera uważa, że pozyskanie inwestora strategicznego i uzyskanie stabilnej struktury własnościowej jest konieczne dla zapewnienia skuteczności w przygotowaniu i realizacji nowej strategii grupy na lata 2014-2016.

Przy pozyskiwaniu inwestora Zelmer wspierać będą doradca finansowy Societe Generale i doradca prawny Allen & Overy, A.Pędzich.

Zelmer poinformował, że dla zapewnienia potencjalnym inwestorom i obecnym akcjonariuszom równego dostępu do informacji na temat spółki, do chwili zakończenia procesu pozyskiwania inwestora spółka będzie publikowała w formie raportów bieżących podstawowe dane finansowe grupy kapitałowej w ujęciu miesięcznym, w terminie do 15 dnia każdego miesiąca następującego po miesiącu, za który publikowane są wyniki. Dane te obejmować będą przychody ze sprzedaży, EBITDA i zysk netto uzyskane w danym miesiącu. (PAP)

jow/ pr/ jtt/

d3sj3t5

Podziel się opinią

Share
d3sj3t5
d3sj3t5