Trwa ładowanie...
d39ggil

Zelmer oczekuje w II kw. lepszych rdr wyników finansowych, podtrzymuje plany na cały rok

15.05. Warszawa (PAP) - Zelmer spodziewa się, że wypracuje w drugim kwartale tego roku lepsze wyniki niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Podtrzymuje plan zanotowania...

d39ggil
d39ggil

15.05. Warszawa (PAP) - Zelmer spodziewa się, że wypracuje w drugim kwartale tego roku lepsze wyniki niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Podtrzymuje plan zanotowania dwucyfrowego wzrostu przychodów i 10-proc. rentowności EBITDA w całym 2012 r. - powiedział na konferencji prezes spółki, Janusz Płocica.

"W II kwartale zeszłego roku miała miejsce huśtawka, jeśli chodzi o kursy walut i koszty produkcji. Dochodziły do tego zawirowania wewnętrzne w związku z budową nowego zakładu. W efekcie okres ten był bardzo słaby wynikowo. Pierwszy raz zanotowaliśmy ujemny wynik EBIT i EBITDA. Spodziewamy się, że w tym roku takiej huśtawki nie będzie. Sprzedaż też wygląda dobrze. Trudno byłoby nam powtórzyć tak słabe rezultaty jak rok wcześniej" - poinformował podczas konferencji Płocica.

W II kwartale 2011 r. Zelmer miał 19,7 mln zł zysku netto , niemal 6 mln zł straty operacyjnej, 1,2 mln zł straty EBITDA oraz 124,7 mln zł przychodów.

W I kwartale tego roku spółka wypracowała 7,5 mln zł zysku netto w stosunku do 11,7 mln zł zysku rok wcześniej, 8,9 mln zł zysku operacyjnego w stosunku do 17,8 mln zł zysku przed rokiem oraz 157,7 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 157,1 mln zł w I kwartale 2011 r.

d39ggil

"Pomimo, że w pierwszym kwartale wyniki nie kształtowały się tak optymistycznie, głównie ze względu na wysokie koszty materiałów, w całym roku spodziewamy się wypracowania rezultatów lepszych od zeszłorocznych. Zakładamy dwucyfrowy wzrost przychodów oraz znaczący wzrost wyników finansowych. Podtrzymujemy także, że w całym roku chcemy uzyskać 10-proc. marżę EBITDA (po I kwartale rentowność EBITDA wyniosła 9,2 proc. - PAP)" - powiedział prezes.

Płocica poinformował, że do końca 2013 roku Zelmer nie planuje akwizycji.

"Do końca przyszłego roku stawiamy na rozwój organiczny. Do tego czasu pewnie zmieni się struktura naszego akcjonariatu i zostanie wypracowana nowa strategia. Na dzień dzisiejszy nie planujemy akwizycji w tym okresie" - skomentował prezes.

Zelmer zanotował w 2011 roku 675 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 640 mln zł rok wcześniej (wzrost o 5,5 proc.). Zysk operacyjny spadł rdr o 12,8 proc. do 42,9 mln zł z 49,2 mln zł. Zysk netto w porównaniu z rokiem 2010 wzrósł o 27,8 proc. do 48,3 mln zł. (PAP)

jow/ osz/

d39ggil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ggil