Trwa ładowanie...
d2ac6p7

Zelmer porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie redukcji 6% zatrudnienia

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Zarząd Zelmeru i związki zawodowe zakończyły podpisaniem porozumienia konsultacje dotyczące zmniejszenia zatrudnienia w obszarze pozaprodukcyjnym o 6%, zainicjowane na początku maja, podała spółka.

Share
d2ac6p7

"Zapowiedziane odejście około 6% załogi związane jest przede wszystkim z wprowadzeniem nowej infrastruktury IT i zmianą procesów wewnątrz firmy. W myśl porozumienia dla odchodzących pracowników przewidziano dodatkowe, ponadstandardowe wsparcie finansowe, w tym na dokształcanie przygotowujące do podjęcia nowej pracy. Cały proces zakończy się w I kwartale 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Porozumienie zostało podpisane we wtorek, 31 maja 2016. Zgodnie z nim z części nieprodukcyjnej Zelmeru odejdą 62 osoby; pierwsza grupa z końcem tego roku, kolejna do końca I kw. 2017.
"W ramach optymalizacji zatrudnienia z Zelmeru w pierwszej kolejności będą mogli odejść pracownicy, którzy są w wieku pozwalającym przejść na emerytury lub świadczenia przedemerytalne. Zgodnie z ustaleniami ze związkami zawodowymi, wszyscy odchodzący pracownicy otrzymają odprawy ustawowe wraz z dodatkowym odszkodowaniem, którego wysokość zależeć będzie od stażu pracy" - czytamy.

Spółka zadeklarowała pomoc finansową dla pracowników w najtrudniejszej sytuacji materialnej oraz dofinansowanie szkoleń dla tych, którzy zgłoszą chęć dokształcenia się w związku z poszukiwaniem nowej pracy.

Zelmer S.A. posiada w Rogoźnicy pod Rzeszowem fabrykę małego sprzętu AGD. Od 2013 roku Zelmer jest częścią grupy BSH - jednej z największych firm na globalnym rynku AGD.

(ISBnews)

d2ac6p7

Podziel się opinią

Share
d2ac6p7
d2ac6p7