Trwa ładowanie...

Zeszłoroczni maturzyści studiują na politechnikach

O jedno miejsce na uczelniach technicznych ubiegało się niemal 4 kandydatów

Share
Zeszłoroczni maturzyści studiują na politechnikach
dfwem2d

Zeszłoroczni maturzyści najchętniej wybierali budownictwo - liczba kandydatów chętnych do studiowania tego kierunek wyniosła prawie 30 tys. Niewiele mniej osób ubiegało się o status studenta zarządzania czy informatyki (odpowiednio 28,6 tys. i 27,6 tys.). W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się również: pedagogika, prawo, ekonomia, finanse i rachunkowość oraz inżynieria środowiska.

– Warto zwrócić uwagę na fakt, iż spośród 23 najchętniej wybieranych kierunków, aż 8 pochodzi z listy kierunków zamawianych – komentuje Gabriela Jabłońska z portalu rynekpracy.pl. Oprócz wiodących prym budownictwa i informatyki w zestawieniu znalazły się inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, biotechnologia, ochrona środowiska oraz energetyka. – Założeniem kierunków zamawianych jest kształcenie absolwentów w obszarach kluczowych dla gospodarki. Ponieważ studia nie są proste, to i „przynęta” musi być atrakcyjna. Najlepsi studenci mogą liczyć na stypendium w wysokości 1 000 PLN miesięcznie – dodaje.

dfwem2d

Na popularności straciły natomiast kierunki społeczne. W porównaniu z rokiem 2010/2011 znacznie spadła liczba osób ubiegających się o status studenta pedagogiki, psychologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W tym roku z zestawienia wypadły kierunki takie jak socjologia, stosunki międzynarodowe oraz kulturoznawstwo.

Jakie uczelnie były najpopularniejsze? Które studia niestacjonarne były najbardziej oblegane? Ranking najbardziej popularnych kierunków i najchętniej wybieranych uczelni znajdą Państwo w artykule „Najpopularniejsze uczelnie i kierunki studiów 2011/2012” na portalu rynekpracy.pl

Redakcja rynekpracy.pl

Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

dfwem2d

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

dfwem2d

Podziel się opinią

Share
dfwem2d
dfwem2d