Trwa ładowanie...
transport
05-10-2010 11:55

Zgoda na budowę odcinka A2 z Pruszkowa do Konotopy

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zgodę na budowę odcinka autostrady A2 z Pruszkowa do Konotopy - poinformował we wtorek mazowiecki urząd wojewódzki. Pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Share
Zgoda na budowę odcinka A2 z Pruszkowa do KonotopyŹródło: Jupiterimages
d3ubc3e

Koszt inwestycji szacuje się na ok. 425,5 mln zł. Odcinek o dł. 7,1 km. ma przebiegać przez powiaty pruszkowski i warszawski zachodni. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody Ivetta Biały, w ramach inwestycji powstaną m.in. dwa węzły autostradowe "Pruszków" i "Konotopa", drogi dojazdowe, zjazdy i wjazdy awaryjne, mosty, oświetlenie i urządzenia oczyszczające. Zostaną wybudowane także zabezpieczenia akustyczne i antywibracyjne oraz przejścia dla zwierząt.

Rzeczniczka poinformowała, że wydanie pozwolenia na budowę kolejnego odcinka autostrady A2 na terenie województwa mazowieckiego - w gminach Wiskitki, Baranów, Jaktorów - planowane jest w drugim tygodniu października.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje, że budowa całej autostrady będzie kosztować ok. 3 mld 200 mln zł. W lipcu tego roku wbito "pierwsze łopaty" na 7-kilometrowym odcinku A2 w Pruszkowie, a miesiąc później rozpoczęto budowę odcinka długości ok. 18 km, który przebiegać będzie przez powiat grodziski oraz pruszkowski.

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce ma przebiegać od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach. Istniejący i już eksploatowany 252-kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla (województwo wielkopolskie) do Strykowa (województwo łódzkie).

d3ubc3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ubc3e