Trwa ładowanie...
dfzdj0w

Złodzieje truskawek. Plantator spod Puław stracił 100 łubianek

Puławscy plantatorzy truskawek od pewnego czasu martwią się, jaki widok zastaną rano na polu. Od pewnego czasu pod osłoną nocy ktoś bowiem… zbiera truskawki. Apetyt złodziei rośnie w miarę jedzenia, rekordziści potrafią zebrać sto kilo truskawek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kilogram truskawek kosztuje do 15 zł, nic więc dziwnego, że zainteresowali się nimi złodzieje
Kilogram truskawek kosztuje do 15 zł, nic więc dziwnego, że zainteresowali się nimi złodzieje (money.pl)
dfzdj0w

Jak informuje serwis Lublin 112.pl, grupy złodziei pojawiają się na polach nad ranem. Najczęściej kradną niewielkie ilości owoców, ale zdarzają się też bardziej zuchwałe kradzieże. Plantator z Pachnowoli stracił truskawki, które zmieściłyby się w około 100 łubiankach.

Za kilogram truskawek na lubelskich targowiskach trzeba zapłacić od 12 do 15 złotych i właśnie w wysokiej cenie należy upatrywać powodów zainteresowania złodziei owocami.

dfzdj0w

Jak informuje "kronika kryminalna", w gminie Puławy truskawki uprawiane są na powierzchni ponad 300 hektarów. Uprawom sprzyjają bardzo dobre warunki glebowe i klimatyczne co sprawia, że owoce są smaczne i dorodne.

Obejrzyj: Truskawki od Pana Bogumiła. Odwiedziliśmy wyjątkową plantację

Kto ma ochotę przekonać się, jakie to uczycie przez kilka godzin schylać się nad krzaczkami truskawek powinien poszukać w swojej okolicy pola, na które rolnicy zapraszają zbierających za niewielką opłatą. I to całkiem legalnie! Nie dość że spędzicie czas na świeżym powietrzu, to również oszczędzicie pieniądze. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą odwiedzić plantację pana Bogumiła. Uwaga! Zainteresowanie zbieraniem owoców jest tak duże, że trzeba zarezerwować wizytę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfzdj0w

Podziel się opinią

Share
dfzdj0w
dfzdj0w