Trwa ładowanie...
di4q3dk

Złomrex nie planuje akwizycji w '09; będzie porządkował grupę

3.12.Warszawa (PAP) - Złomrex nie planuje w przyszłym roku
akwizycji, zamierza natomiast w tym czasie uporządkować grupę. W I
kwartale przyszłego roku działający w obszarze...

Share
di4q3dk

3.12.Warszawa (PAP) - Złomrex nie planuje w przyszłym roku akwizycji, zamierza natomiast w tym czasie uporządkować grupę. W I kwartale przyszłego roku działający w obszarze dystrybucji Złomrex Steel Services, po połączeniu z Centrostalem, zastąpi Centrostal na GPW jako Cognor. Połączona grupa dystrybucyjna będzie generować obroty rzędu 2 mld zł.

"Firma pojawi się na giełdzie po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptuje prospekt. Mam nadzieję, że decyzję otrzymamy już w grudniu. Jeśli tak by się stało, proces powinien się zakończyć w pierwszym kwartale 2009 r." - powiedział na konferencji prasowej Krzysztof Walarowski, prezes Złomrex Steel Services.

Przemysław Sztuczkowski, prezes Złomreksu, dodał, że połączona dywizja będzie generować ok. 2 mld zł obrotów. Nowa nazwa firmy to Cognor. Reorganizacja części dystrybucyjnej zostanie zakończona do końca III kwartału przyszłego roku.

Zdaniem Walarowskiego procesy konsolidacyjne w branży będą następowały, jednak przez pierwsze trzy kwartały przyszłego roku, kiedy dywizja dystrybucyjna będzie reorganizowana, raczej nie należy spodziewać się akwizycji ze strony Cognoru.

di4q3dk

"Myślę, że na przełomie 2009 i 2010 roku sytuacja na rynku się poprawi i grupa będzie mogła się dalej rozwijać" - powiedział Walarowski.

Również sam Złomrex nie planuje w przyszłym roku przejęć.

"Obiecaliśmy obligatariuszom, że wyhamujemy z akwizycjami, by uporządkować grupę. W 2008 roku nie dokonaliśmy akwizycji, nie sądzę też, by w 2009 roku doszło do przejęcia. Tym bardziej, że mamy do czynienia z kryzysem gospodarczym" - powiedział Sztuczkowski.

Dodał, że sam Złomrex cały czas jest zainteresowany wejściem na giełdę, ale wszelkie decyzje uzależnione są od sytuacji na rynku.

di4q3dk

Podstawą działalności Cognoru będzie dystrybucja wyrobów stalowych, jak wyroby płaskie (np. blachy), wyroby długie (pręty, rury, profile) oraz prefabrykowane wyroby ze stali.

Spółka, powiązana z dwiema grupami metalurgicznymi - voestalpine w Austrii i Złomreksu w Polsce - chce być kluczowym graczem na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Przedstawiciele Złomreksu oceniają, że synergie kosztowe i sprzedażowe oraz skala działania nowej firmy umożliwi jej osiągnięcie lepszych warunków rynkowych. (PAP)

morb/ ana/

di4q3dk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di4q3dk