Trwa ładowanie...

Złoty w dalszym ciągu słaby

Wczorajszy dzień przyniósł dalsze, systematyczne osłabianie złotego. Wydarzeniem numer jeden z perspektywy Polski były zmiany w systemie emerytalnym, które bardzo prawdopodobnie przełożą się na długotrwałą podaż akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Złoty w dalszym ciągu słabyŹródło: Thinkstockphotos
d3gofe1
d3gofe1

Środa była dniem istotnych informacji dla Polskiej gospodarki. W dniu wczorajszym, po wakacyjnej przerwie, poznaliśmy decyzje Rady Polityki Pieniężnej co do stóp procentowych. Jak przewidywał rynek stopy pozostały na niezmienionym poziomie, a co więcej podczas konferencji prasowej prezes Belka zasugerował powrót do polityki podnoszenia stóp procentowych najwcześniej pod koniec 2014 roku. Drugą informacją dnia z perspektywy Polski był zaprezentowany przez Premiera Tuska program zmian dotyczących systemu emerytalnego. Zmiany, które dla rynku giełdowego oznaczać mogą długotrwałą podaż akcji. Obie decyzje pozostały bez większego wpływu na rynek walutowy, a złoty w dalszym ciągu tracił na wartości w odniesieniu do głównych walut.

Dzień wczorajszy, przyniósł nam dużą porcję informacji o charakterze makroekonomicznym. Zaprezentowane odczyty indeksu PMI wskazały na dobrą kondycję sektora usług na Starym Kontynencie i stanowiły dopełnienie obrazu ożywienia gospodarczego. Również odczyty rewizyjne PKB ze Strefy Euro okazały się niemal zgodne z szacunkami analityków. Niemniej napływ dobrych danych makro nie jest w stanie na chwilę obecną odmienić trendu na głównej parze walutowej. Obecnie karty rozdają amerykanie i to ich decyzje w sprawie Syrii oraz zakończenia QE3 nadają bieg rynkom.

Czwartkowy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych zapowiada się ciekawie. Na początek poznamy decyzje Banku Centralnego Anglii (13.00) oraz Europejskiego Banku Centralnego (13.45) w sprawie stóp procentowych. Co prawda rynki spodziewają się pozostawienia stóp procentowych bez zmian jednak jak zwykle w przypadku takich publikacji inwestorzy powinni zachować szczególna uwagę. Po południu na rynek napłynie cały pakiet informacji co do kondycji amerykańskiej gospodarki. Szczególnie ważne będą wskazania z rynku pracy, od kondycji którego FED uzależnia ograniczenie QE3. O 14.15 poznamy raport ADP (prognozy mówią o wzroście zatrudnienia o 183 tys. w sierpniu ) natomiast 15 minut później, jak zwykle w czwartek zaprezentowana zostanie tygodniowa zmiana zatrudnienia.
Komentarze do wykresów:
Wykres kursu średniego EUR/PLN, za okres od 05.06.2013 do 05.09.2013

(fot. internetowy kantor)
Źródło: (fot. internetowy kantor)

Kurs EUR/PLN od półtora miesiąca porusza się w ramach wyrysowanego kanału. Wsparcie w tym momencie stanowi poziom 4,2670, czyli 50,0% zniesienie Fibonacciego. Oporem dla dalszych wzrostów będą lokalne maksima, czyli okolice 4,2900.

d3gofe1

Wykres kursu średniego CHF/PLN, za okres od 05.06.2013 do 05.09.2013

(fot. internetowy kantor)
Źródło: (fot. internetowy kantor)

Kurs CHF/PLN podobnie jak EUR/PLN poruszał się dotychczas w ramach szerokiej formacji spadkowej. Po ostatnim, relatywnie silnym ruchu ku górze, nadszedł czas na korektę. Wsparcie na chwilę obecną stanowi 3,4450, czyli 38,2% zniesienie Fibonacciego.

Wykres kursu średniego USD/PLN, za okres od 05.06.2013 do 05.09.2013

(fot. internetowy kantor)
Źródło: (fot. internetowy kantor)

Kurs USD/PLN od połowy lipca poruszał się dynamicznie w dół. Obecnie dynamika tego ruchu zwolniła i mamy do czynienia z odreagowaniem ostatnich wzrostów. Kurs porusza się obecnie w ramach wyrysowanego krótkoterminowego kanału wzrostowego, którego mimo prób nie udało się przełamać. W przypadku wybicia górą najbliższym oporem są poziomy 3,2550. W przypadku ruchu w dół najbliższym wsparcie jest 3,2250, czyli 38,2% zniesienie Fibonacciego.

d3gofe1

Wykres kursu średniego GBP/PLN, za okres od 05.06.2013 do 05.09.2013

(fot. internetowy kantor)
Źródło: (fot. internetowy kantor)

Kurs GBP/PLN poruszał się w ramach kanału wzrostowego. W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z wybiciem górą z formacji. Z punktu widzenia analizy technicznej powinniśmy zoabserwować w najbliższych dniach silne przyspieszenie trendu. Bardzo prawdopodobne jest testowanie maksimów z przełomu czerwca i lipca czyli 5,1250.

_ Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią “rekomendacji” lub “doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Zgodę autorów na publikację raportów można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl. _

d3gofe1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gofe1