Trwa ładowanie...
d2py04y
d2py04y

ZM Ropczyce chcą pozyskać odbiorców w Ameryce Południowej, Azji i Australii

Warszawa, 13.03.2015 (ISBnews) - Zakłady Magnezytowe Ropczyce prowadzą działania marketingowe mające na celu pozyskanie odbiorców na nowych rynkach, m.n. w Ameryce Południowej, Azji i Australii, poinformował prezes spółki Józef Siwiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2py04y

"Pomimo niestabilnej sytuacji ekonomicznej i geopolitycznej na rynkach wschodnich, nasze działania proeksportowe przyczyniają się do stałego wzmacniania naszej pozycji konkurencyjnej. (?) Prowadzone jednak przez nas intensywne działania marketingowe na nowych i perspektywicznych rynkach, takich jak Ameryka Południowa, Azja czy Australia z Oceanią zaczynają przynosić pierwsze efekty. Wiążemy z tymi rynkami duże nadzieje" - powiedział Siwiec, cytowany w komunikacie.

W ubiegłym roku ZM Ropczyce odczuły w przychodach z eksportu skutki kryzysu ukraińskiego. Odbiorcy z tego rynku ograniczyli zakupy materiałów ogniotrwałych od nas o blisko 80% w stosunku do 2013 r. Ograniczenia zakupów wystąpiły również u części kontrahentów rosyjskich.

"Warto podkreślić, że udało nam się w znacznym stopniu skompensować ujemny wpływ kryzysu na Ukrainie, nie tylko poprzez pozyskanie nowych odbiorców, ale również poprzez wejście na szereg nieobsługiwanych dotychczas rynków geograficznych. W rezultacie luka sprzedażowa jaka powstała na rynku wschodnim została prawie w całości skompensowana" - zaznaczył jednak prezes.

d2py04y

W 2014 r. ZM Ropczyce miały 10,10 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 12,77 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 217,68 mln zł w 2014 r. wobec 223,34 mln zł rok wcześniej.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe.

(ISBnews)

d2py04y

Podziel się opinią

Share
d2py04y
d2py04y