Trwa ładowanie...
d15gfem
11-10-2016 17:53

ZM Ropczyce nie zawarły umowy ws. akcji ZMI, ale nie rezygnują z nabycia

Warszawa, 11.10.2016 (ISBnews) - Zakłady Magnezytowe Ropczyce nie zawarły przedwstępnej umowy nabycia akcji ZM Invest (ZMI) z powodu nieziszczenia się warunków zdefiniowanych w propozycji nabycia, ale nadal są zainteresowane transakcją, podały Ropczyce.

Share
d15gfem

"Spółka informuje jednocześnie, że podtrzymuje zamiar przeprowadzenia konsolidacji w ramach grupy kapitałowej spółki działalności operacyjnej wykonywanej przez ZMI, a także podejmie kolejne czynności zmierzające do osiągnięcia wskazanego celu. Spółka będzie informowała za pośrednictwem właściwych raportów bieżących o kolejnych działaniach przeprowadzanych w związku z realizacją przedmiotowego zamierzenia" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec września Zakłady Magnezytowe Ropczyce skierowały do akcjonariuszy ZMI propozycję nabycia jej akcji. Środki finansowe na akwizycję miały pochodzić z wpływów uzyskanych w wyniku emisji nowych akcji spółki lub innych źródeł.

W treści propozycji wskazano, iż spółka mogłaby nabyć akcje ZMI po spełnieniu określonych warunków, do których należy m. in. ustanie stosunku dominacji ZMI względem spółki w rozumieniu właściwych przepisów prawa oraz zakończenie przez ZMI wszelkich działań sądowych polegających na kwestionowaniu uchwał organów wewnętrznych spółki związanych z emisją akcji serii D, warrantów subskrypcyjnych serii A oraz akcji serii E.

Zgodnie z treścią propozycji, przedwstępne umowy sprzedaży akcji ZMI miały zostać zawarte z zainteresowanymi akcjonariuszami ZMI do 10 października 2016 r.

d15gfem

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d15gfem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15gfem
d15gfem