Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020 coraz bliżej. Sprawdź, kiedy przestawić zegarki

Zbliża się zmiana czasu z zimowego na letni. Podpowiadamy, kiedy dokładnie trzeba przestawić zegarki.

Share
Zmiana czasu 2020 coraz bliżej. Sprawdź, kiedy przestawić zegarkiŹródło: East News
declgzt

W Polsce zmiana czasu następuje dwa razy w roku. Czas zimowy obowiązuje w Polsce przez 5 miesięcy, natomiast czas letni 7 miesięcy.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

W ostatnią niedzielę marca przechodzimy z czasu zimowego na letni i wówczas przestawiamy wskazówki zegarów z 2:00 na 3:00. W tym roku będzie to w nocy z 28 na 29 marca.

Zmiana czasu brana jest pod lupę na stronie Głównego Urzędu Miar. Znajduje się tam podsumowanie jej wad i zalet. Wśród głównych argumentów za porzuceniem zmiany czasu wymienia się rozwój społeczeństwa oraz postępującą elektryfikację, które sprawiają, że przepisy o przestawianiu zegarków uznawane stały się zbędne, wręcz archaiczne.

declgzt

Przypomnijmy przy okazji, że w marcu zeszłego roku Parlament Europejski zagłosował "za" za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które wolą zachować czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

Obejrzyj: Koniec ze zmianą czasu. "To nie ma ekonomicznego sensu"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

declgzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
declgzt