Trwa ładowanie...

Zmiana pracy - siedem razy w życiu

Studia podyplomowe sposobem na niż demograficzny na uczelniach - uważają pracodawcy

Zmiana pracy - siedem razy w życiu
d2olpq3
d2olpq3

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zwraca uwagę, że obecna sytuacja na rynku wymusza na współczesnych pracownikach konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Monika Zakrzewska z Lewiatana zwraca uwagę, że studia podyplomowe są rozwiązaniem dla koncepcji lifelong learning.

Badania pokazują, że średnio siedem razy w życiu będziemy zmieniać pracę, a czasami wiąże się to ze zmianą zawodu. Zdaniem Lewiatana dorośli zwiększający lub zmieniający swoje kwalifikacje będą lekiem na problemy demograficzne uczelni.

Monika Zakrzewska dodaje, że obowiązek zmiany zawodu lub kwalifikacji może również dotyczyć wykładowców czy pracowników uczelni, które w najbliższym czasie nie poradzą sobie na rynku edukacyjnym właśnie z powodu niżu demograficznego.

d2olpq3

Coraz częściej słychać opinie, że liczne szkoły wyższe w Polsce wykształciły zbyt wielu magistrów. Monika Zakrzewska zwraca jednak uwagę, że ludzie z wyższym wykształceniem nadal lepiej radzą sobie na rynku pracy.

Badania pokazują, że co czwarty młody człowiek jest bezrobotny. Jeśli jednak popatrzymy na wykształcenie to bez zatrudnienia pozostaje jedynie co jedenasty młody magister. Druga sprawa, że ludzie lepiej wykształcenie szybciej się uczą i łatwiej jest im zmienić kwalifikacje.

Tymczasem uczelnie stosują różne sztuczki marketingowe, żeby przyciągnąć do siebie nowych studentów. Najczęściej są to: wpisowe gratis. 70 procent zniżki na pierwszy semestr albo prezent w postaci komputera za rozpoczęcie i ukończenie studiów.

(JK)

d2olpq3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olpq3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj