Zmiana pracy to jeden z najważniejszych celów, jaki stawiają sobie Polacy

Zmianę trybu życia na zdrowszy planuje 11 proc. ankietowanych, a zmianę pracy - blisko 9 proc. Z kolei 6 proc. myśli o remoncie mieszkania lub domu, a kolejne 5 proc. już planuje przyszłoroczne podróże.

Zmiana pracy to jeden z najważniejszych celów, jaki stawiają sobie Polacy
Newseria

Co drugi Polak deklaruje, że udało mu się zrealizować w 2015 roku swoje cele - wynika z Barometru Providenta. Większość ankietowanych z optymizmem patrzy w przyszłość - tylko 13 proc. obawia się, że 2016 rok będzie gorszy niż 2015. Wśród planów na 2016 rok wymieniane są zmiana trybu życia na zdrowszy, zmiana pracy oraz wygospodarowanie więcej czasu dla rodziny.

- 52 proc. Polaków zadeklarowało, że udało im się zrealizować dodatkowe cele stawiane sobie na 2015 rok. To pozytywny wynik, ponieważ jest o 10 pkt proc. wyższy niż ten, który uzyskaliśmy na koniec 2014 roku - mówi Przemysław Kasza z działu badań i analiz Provident Polska.

Tylko 3 proc. ankietowanych w badaniu Barometr Providenta przyznało, że nie udało im się zrealizować żadnego celu.

Większość Polaków również w 2016 roku wyznaczy sobie nowe wyzwania. Tylko 16 proc. podkreśla, że nie ma żadnych sprecyzowanych planów na kolejne 12 miesięcy.

- Najczęściej chcemy zadbać o swoje zdrowie, chcemy więcej czasu spędzać z rodziną i częściej spotykać się z przyjaciółmi - wymienia Kasza.

Zmianę trybu życia na zdrowszy planuje 11 proc. ankietowanych, a zmianę pracy - blisko 9 proc. Z kolei 6 proc. myśli o remoncie mieszkania lub domu, a kolejne 5 proc. już planuje przyszłoroczne podróże.

- Ludzie częściej wskazują jako dodatkowy cel poprawę sytuacji i dobrostanu najbliższego otoczenia, a rzadziej konieczność zakupu dóbr materialnych czy poprawę swojej sytuacji materialnej. Oznacza to, że koncentrują się na wyższych szczeblach drabiny potrzeb. Świadczyć to może o tym, że jesteśmy coraz bliżej społeczeństw Zachodu niż społeczeństw na dorobku - mówi Przemysław Kasza.

W porównaniu z wynikami ubiegłorocznej ankiety widać poprawę nastrojów Polaków. Coraz więcej z nich optymistycznie patrzy na kolejne 12 miesięcy - w 2015 roku takie podejście deklaruje 40 proc. ankietowanych, w ubiegłym - 30 proc.

- Niecałe 48 proc. uważa, że 2016 będzie równie dobry jak 2015, a jedynie 13 proc. prognozuje, że będzie gorszy. Biorąc pod uwagę fakt, że 52 proc. Polaków zrealizowało swoje plany na 2015 rok, można przyjąć, że w 2016 roku będzie lepiej - mówi przedstawiciel Providenta.

Źródło artykułu:Newseria

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)