Trwa ładowanie...
d37kb6d

Zmiany w obowiązkach informacyjnych rewolucją dla NewConnect

Projektowane zmiany w zasadach raportowania będą rewolucją dla NewConnect, wpisującą się jednak w politykę GPW względem rynku alternatywnego - ocenia prezes GPW Paweł Tamborski. Jego zdaniem początkowo spółki giełdowe mogą z ostrożności publikować nadmiernie dużo komunikatów.

Share
d37kb6d

Nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Nowe-regulacje-dotyczace-raportowania-wzmocnia-inwestorow-indywidualnych-Jakubiak-KNF.mp4

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Zmiany-w-obowiazkach-informacyjnych-rewolucja-dla-NewConnect-Tamborski-GPW.mp4

d37kb6d

Przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak ocenia, że budowanie zaufania na rynku kapitałowym przez bardziej transparentną politykę informacyjną, będzie sprzyjać wzmacnianiu inwestorów indywidualnych i rozwojowi pozycji Warszawy jako centrum kapitałowego.

Inwestorzy pozytywnie postrzegają zmiany w zakresie obowiązków informacyjnych spółek giełdowych. Ich zdaniem, na rynek będą trafiać informacje dostosowane do specyfiki działania poszczególnych emitentów, co ułatwi decyzje inwestycyjne. Spółki martwi z kolei brak katalogu ujawnianych informacji oraz wysokie kary za naruszenie przepisów.

Unia Europejska zdecydowała o wprowadzeniu zmian do przepisów regulujących obowiązki emitentów w państwach członkowskich. Chodzi przede wszystkim o rozporządzenie Market Abuse Regulation (MAR) w sprawie nadużyć na rynku oraz zmiany wprowadzone do dyrektywy Transparency.

d37kb6d

Podziel się opinią

Share
d37kb6d
d37kb6d