Trwa ładowanie...
ulgi podatkowe

Zmiany w PIT. Skorzysta 2 mln podatników wychowujących dzieci

Podwyższenie o 20 proc. ulg podatkowych na trzecie i kolejne dziecko oraz umożliwienie pełnego wykorzystania ulgi przez najmniej zarabiające rodziny - taki będzie skutek zmian w PIT uchwalonych w czwartek przez Sejm.
Share
Zmiany w PIT. Skorzysta 2 mln podatników wychowujących dzieci
Źródło: fotolia.pl
d2xpc2o

Podwyższenie o 20 proc. ulg podatkowych na trzecie i kolejne dziecko oraz umożliwienie pełnego wykorzystania ulgi przez najmniej zarabiające rodziny - taki będzie skutek zmian w PIT uchwalonych przez Sejm.

Dzięki ustawie ulga na trzecie dziecko wzrośnie z 1668 zł do 2 tys. zł, a na kolejne dzieci z 2 tys. 224 zł do 2 tys. 700 zł.

Drugi element przepisów zakłada, że podatnik, który obecnie płaci za niski podatek, by odliczyć pełną ulgę będzie mógł otrzymać zwrot kwoty stanowiącej różnicę między przysługującym mu pełnym odliczeniem, a kwotą odliczoną w zeznaniu podatkowym. Zwrot nie będzie mógł przekroczyć łącznej kwoty zapłaconych przez podatnika składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.

Jak podkreślała podczas sejmowej debaty Joanna Mucha (PO), z nowych przepisów skorzystać powinno ok. 2 mln podatników wychowujących 2,4 mln dzieci.

Za przyjęciem noweli głosowało 423 posłów, przeciw - jeden, wstrzymał się też jeden.

d2xpc2o

Podziel się opinią

Share
d2xpc2o
d2xpc2o