Zmienne nastroje

W oczekiwaniu na wynik wyborów w Grecji i szczyt G20 nastroje na rynkach światowych pozostają zmienne i to one są głównym motorem wszelkich ruchów. Podczas wczorajszej sesji, ze względu na brak istotnych danych, inwestorzy zwracali przede wszystkim na wypowiedzi oficjeli. Inwestorzy pokładają nadzieje w zaplanowanym na przyszły tydzień posiedzeniem FOMC.

13.06.2012 11:06

Spekulacje na temat ewentualnego QE3 ożywił Evans - szef oddziału Fed z Chicago, który wyraził swoje poparcie dla kolejnych działań stymulujących gospodarkę amerykańską. Wobec utrzymującej się nerwowości na hiszpańskim i włoskim rynku długu, nieco uspokajająco zadziałały dzisiaj słowa niemieckiego ministra finansów, który stwierdził, że choć Hiszpania ma problem konkretnie z sektorem bankowym , to jest pewien, że go rozwiąże. Schaeuble dodał również, że jeśli Włochy wprowadzone w życie program reform Montiego, to nie będą musiały prosić o międzynarodowa pomoc. Victor Constancio z ECB wsparł pomysł stworzenia unii bankowej i powiedział, że nie podziela opinii, iż unia fiskalna jest warunkiem koniecznym w kwestii stworzenia unii bankowej.

Myślenie życzeniowe nie rozwiąże problemów zadłużonej strefy euro. Sytuacja jest poważna i być może skoordynowana akcja banków centralnych mogłaby coś zmienić. Na rynku walutowym wczorajszy dzień sprzyjał szerszej konsolidacji na EURUSD. Po południu euro znalazło się pod presją sprzedających, po tym jak agancja Fitch obniżyła ratingi dla 18 hiszpańskich banków. Dzisiaj w centrum uwagi pozostają dane z USA. Opublikowana zostanie sprzedaż detaliczna w maju oraz inflacja PPI. Analitycy oczekują nieco słabszej sprzedaży w maju – niższy odczyt może wpływać na osłabienie USD. Jak na razie EURUSD wybronił wsparcie na poziomie 1,2440. Dopiero przełamanie tego poziomu będzie symptomem do powrotu do spadków.
EURPLN
Podczas wtorkowej sesji złoty lekko zyskał na wartości. Para EURPLNnie zdołała naruszyć dolnej granicy strefy oporu na poziomie 4,3550. Sytuacja pozostaje dość stabilna w oczekiwaniu na weekendowe wydarzenia na rynkach globalnych. Dzisiaj może utrzymać się wąski zakres wahań 4,31-4,35.
EURUSD
Notowaniom EURUSD nie udało się wyjść poniżej istotnego poziomu wsparcia na poziomie 1,2440. Nastroje pozostają zmienne i dziś znów eurodolar handlowany jest powyżej poziomu 1,2500. Na wykresie godzinowym para weszła w obszar chmury ichimoku, co jest sygnałem neutralnym. Najbliższe wsparcie to okolice 1,2480. Być może dopiero w weekend pojawią się impulsy do silniejszego ruchu na tej parze.
GBPUSD
Na wykresie dziennym GBPUSD pojawiła się duża świeca wzrostowa. Notowania znów zbliżają się w rejon czerwcowego maksimum lokalnego na poziomie 1,5600. Przełamanie tego poziomu otworzy drogę w okolice 1,5720. Funtdolar wybronił wczoraj wsparcie w postaci linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, co wyhamowało spadki.
AUDUSD
AUDUSD pozostaje w szerszym zakresie konsolidacji. Dolne ograniczenie zakresu wyznacza obecnie wsparcie w rejonie 0,98802, natomiast górne wskazuje na opór na poziomie 1,0020. 8 czerwca na wykresie dziennym pojawiła się formacja młota, która jak dotąd nie została zanegowana. Wczoraj z kolei pojawiła się świeca wzrostowa, która może być impulsem do przetestowania okolic 1,00.
Autor: Anna Wrzesińska
www.idmtrader.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)