"Na początku lipca Komisja Europejska wyraziła zgodę, zgodnie z unijnym rozporządzeniem w sprawie fuzji, na przejęcie wyłącznej kontroli nad Indykpol SA przez Drosed Holding SA z siedzibą w Polsce" - pisze Portal Spożywczy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Są już polskie truskawki! Porównaliśmy te z bazaru i Biedronki
Serwis przypomina, że umowa warunkowa dotycząca nabycia udziałów Indykpolu przez Grupę LDC została ogłoszona w listopadzie 2023 r. Komisja Europejska zdecydowała, że planowane przejęcie nie wzbudza obaw w zakresie konkurencji. KE uzasadniła, że fuzja będzie miała na tę ostatnią ograniczony wpływ.
Drosed to spółka zależna Grupy LDC, która ma siedzibę we Francji. Umowa obejmuje przede wszystkim rynek produkcji i obrotu mięsem drobiowym, a także produktów z mięsa drobiowego.
Indykpol to jeden z największych producentów wyrobów drobiarskich w Polsce. Marka powstała w 1991 r. i ma siedzibę w Olsztynie. W 2020 r. spółka po 26 latach obecności na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zdecydowała się opuścić warszawski parkiet.
Drosed po fuzji
Grupa LDC jest natomiast jednym z największych producentów drobiu w Europie. Połączenie kontrolowanej przez LDC spółki z Indykpolem ma pozwolić Francuzom na rozszerzenie swojego portfolio produktowego.
"Zajmujemy się przede wszystkim produkcją drobiu zarówno premium jak kurczaki, kaczki, gęsi oraz, jako jedyni w Polsce, perliczek, ale też segmentem produktów ekonomicznych. Sprzedajemy przetwory drobiowe pod markami Drosed, Zagrodowy, Podlaski i Drop. Dzięki tej strategicznej transakcji Drosed rozszerzy swoją ofertę o mięso indycze, wędliny i przetwory z indyka" – tłumaczył w listopadzie 2023 r. Adam Sojka, prezes zarządu Drosedu.