Trwa ładowanie...

Znana sieć szuka stażystów. Płaci pięć tysięcy złotych miesięcznie

Kaufland rusza z kolejną edycją programu stażowego Absolwent, w którym mogą brać udział studenci ostatnich lat wszystkich kierunków studiów i absolwenci z niewielkim doświadczeniem. Staż trwa rok, a w jego trakcie w ramach umowy o pracę wypłacana jest pensja w wysokości pięciu tysięcy złotych brutto miesięcznie. Kto chce spróbować swoich sił, musi się pospieszyć. Aplikować można tylko do 15 sierpnia.

Kaufland szuka stażystów. Płaci pięć tysięcy złotych miesięcznieKaufland szuka stażystów. Płaci pięć tysięcy złotych miesięcznieŹródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
dz3yf84

Osoby, które zostaną wybrane w rozpoczętym właśnie naborze do kolejnej edycji programu Absolwent w obszarze sprzedaży, zaczną pracę w Kauflandzie w październiku. Jak przekonuje sieć, jeśli ktoś na poważnie myśli o pracy w branży handlowej, staż to dobry pomysł, aby wystartować.

Dobry pomysł na start kariery

- Stażyści uczestniczący w naszym programie chwalą sobie zgromadzone w trakcie praktyk doświadczenia i często wracają do nas po ukończeniu studiów, postrzegając naszą firmę jako odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju ich kariery - mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska, cytowana w komunikacie.

- Procent stażystów, którzy pozostali w firmie na dłużej, wynosi 63 proc., z czego 56 proc. osób zostało przyjętych na stanowiska kierownicze, a 14 proc. na stanowiska specjalistów – wylicza Ławnik.

dz3yf84

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"10 takich pracodawców jak ty czeka w mojej skrzynce mailowej". Młodzi zaskakują na rekrutacji

Jak podaje firma, program rozwoju w obszarze sprzedaży opiera się na "rocznym wdrożeniu na stanowisku menedżera zespołu, które przewiduje zdobycie wiedzy we wszystkich obszarach funkcjonowania marketu oraz poznaniu specyfiki pracy w dziale artykułów świeżych oraz artykułów spożywczych". Po stażu dla wyróżniających się osób możliwa jest dalsza praca w firmie, w strukturach sprzedażowych na stanowisku menedżera marketu.

Stażystom oferowana jest umowa o pracę i pensja w wysokości 5 tys. zł brutto. Do tego dochodzą benefity pozapłacowe. Wynagrodzenie dla stażystów jest nawet wyższe niż dla początkujących pracowników Kauflandu, zatrudnionych na stanowisku kasjer-sprzedawca. Na początku swojej kariery w firmie mogą oni liczyć na 4,5 tys. zł brutto.

dz3yf84

Dla porównania - według GUS przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2022 r. wyniosło 6554,87 zł brutto. To o 13 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, ale i tak mniej niż galopująca inflacja, która w czerwcu 2022 roku sięgnęła 15,5 proc. i w lipcu kształtowała się na tym samym poziomie. Minimalne wynagrodzenie w Polsce to natomiast 3010 zł brutto.

Tylko kilka dni na zgłoszenie

Nabór do programu stażowego Kauflandu kończy się już 15 sierpnia, czasu jest więc niewiele. Kandydaci nie muszą mieć doświadczenia, ważniejsza jest chęć do pracy. Zgłaszać się mogą studenci i absolwenci wszystkich kierunków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dz3yf84
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz3yf84