Qaqwqwrqw

Znasz się na Twitterze? Możesz wyszkolić pracowników Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów chce się nauczyć, jak skutecznie kreować swój wizerunek na Twitterze. I to szybko. Tylko do 13 listopada przyjmowane są oferty na szkolenie w zakresie social media. Warunki? Ma trwać co najmniej cztery godziny (z jedną, 15-minutową przerwą) i odbyć się jeszcze w 2017 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Resort finansów chce dowiedzieć się m.in. czego na Twitterze robić nie wolno.
Resort finansów chce dowiedzieć się m.in. czego na Twitterze robić nie wolno. (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Resort finansów zaprasza wykonawców do składania ofert na szkolenie "Prowadzenie profilu na Twitter Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej".

Social ninja, którego poszukuje ministerstwo, miałby przeprowadzić co najmniej dwa spotkania o podobnym zakresie tematycznym (media społecznościowe, Twitter) dla urzędów administracji publicznej. Szkolenie ma być krótkie, ale treściwe. Pracownicy mają poznać tajniki tworzenia treści na Twitterze, dowiedzieć się, jak reagować w sytuacji kryzysowej, poznać grupę docelową i wypracować strategię zdobywania obserwujących.

Kto jest najpopularniejszy na Twitterze? Zobacz wideo:

Qaqwqwrqw

Na stronie Ministerstwa Finansów znajduje się szczegółowy opis tego, czego mają się nauczyć pracownicy. Szkolenie ma obejmować następujące zagadnienia:

  1. Profil ministerstwa na Twitterze - analiza i uwagi, wskazanie mocnych i słabych stron obecnych profili MF i KAS na Twitter.
  2. Budowanie zasięgu i wizerunku - strategia, zdobywanie obserwujących, grupa docelowa, angażowanie użytkowników.
  3. Tworzenie treści: reguły tworzenia wpisów (#, @, skróty, linki), styl komunikacji na Twitterze, publikacja tweetów, linków, zdjęć, filmów.
  4. Komunikacja z użytkownikami: interakcje z użytkownikami - kiedy tak, a kiedy nie, obserwowani użytkownicy, listy kontaktów na Twitterze, pomysły na komunikację z użytkownikami Twittera.
  5. Monitoring treści, re-tweety i wymiana treści.
  6. Złe praktyki na Twitterze - czego nie robić?
  7. Sytuacje kryzysowe - jak zapobiegać i jak na nie reagować.
Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw