Trwa ładowanie...
d2fzeqh

Zortrax miał ok. 5,3 mln zł zysku netto w I-III kw., debiut na GPW w I poł. 2016

Warszawa, 03.12.2015 (ISBnews) - Zortrax miał 25,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i prawie 5,3 mln zł zysku netto po trzech kwartałach 2015 roku, podała spółka. Najprawdopodobniej do końca roku spółka przeprowadzi prywatną emisję dla inwestora finansowego, giełdowy debiut planowany jest I półroczu 2016 roku.

Share
d2fzeqh

"Olsztyński Zortrax z kwartału na kwartał notuje wysoką dynamikę sprzedaży i zysków. Po dziewięciu miesiącach br. sprzedaż wyniosła 25,5 mln zł i była dwukrotnie wyższa niż przychody w całym 2014 roku. Także zysk netto w tym okresie znacznie przewyższył osiągnięcie z 2014 roku (2,8 mln zł) i wyniósł ponad 5,3 mln zł" - czytamy w komunikacie.

"Takie rezultaty pokazują, że Zortrax bardzo szybko rozwija się na dynamicznie rosnącym rynku druku 3D. To zasługa przede wszystkim naszego sztandarowego produktu - drukarki Zortrax M200 - która sprzedaje się coraz lepiej. Wpływ na to ma z pewnością wiele nagród, m.in. dla najlepszego urządzenia desktopowego, które ta drukarka otrzymała" - powiedział prezes Zortrax Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

W sprawozdaniu za I półrocze 2015 r., które zostało zaudytowane przez biegłego rewidenta, Zortrax wykazał 18 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,5 mln zł zysku netto.

d2fzeqh

"Warto podkreślić, że wynik ten został wypracowany w okresie dynamicznego wzrostu sprzedaży spółki, co wiązało się z równoczesnym znacznym wzrostem kosztów działalności, a także kosztów związanych z działalnością badawczo-rozwojową" - czytamy dalej.

"Prace nad Zortrax Inventure weszły w I półroczu w decydującą fazę, co skutkowało zwiększeniem wydatków z tym związanych. Oczekujemy, że dzięki dobrej sprzedaży M200 i przedsprzedaży nowej drukarki nadal możliwe jest osiągnięcie zysku na poziomie założonym w programie motywacyjnym" - dodał Tomasiak.

Nowa drukarka jest już w przedsprzedaży, co powinno wpłynąć korzystnie na dynamikę sprzedaży i zysków spółki w kolejnych miesiącach, podano również.

"W 2016 roku nasz dział B+R będzie koncentrował się przede wszystkim na pracach nad drukarką przemysłową i nowymi materiałami. Rozwijamy także dział sprzedaży i rozpoczęliśmy działania marketingowe daleko wykraczające poza standard start-up'owy, oparty głównie na internecie. Mam tu na myśli przede wszystkim udział w międzynarodowych targach, dzięki czemu pozyskujemy nowych dużych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że tylko stały postęp i innowacje są w stanie zapewnić naszej firmie odpowiednio mocną pozycję na rynku" - wskazał prezes Zortrax.

d2fzeqh

Zortrax podtrzymuje plany IPO i debiutu giełdowego w I połowie 2016 roku. "Wejście na parkiet uwiarygodni nas wśród partnerów biznesowych na rynkach zagranicznych i w Polsce. Jesteśmy przekonani, że zaowocuje to dalszym dynamicznym rozwojem i jeszcze bardziej uatrakcyjni Zortrax w oczach klientów zainteresowanych naszymi produktami" - zapowiedział Tomasiak.

Publiczna emisja zostanie poprzedzona niewielką ofertą dla instytucji finansowych. Zgodnie z uchwałą ostatniego NWZ trafi do nich 500 tys. akcji serii D, które mogą być sprzedane po cenie wyższej niż oferowane w pre-IPO akcje serii C (32,50 zł). Niewykluczone, że transakcję z inwestorami finansowymi uda się zamknąć jeszcze w tym roku, podsumowano w informacji.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

(ISBnews)

d2fzeqh

Podziel się opinią

Share
d2fzeqh
d2fzeqh