Trwa ładowanie...
d1w9tq5
16-03-2017 13:52

ZUE buduje portfel zamówień w Polsce, ale nie rezygnuje z zagranicy

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Pomimo nadchodzącej intensyfikacji prac na kolei w Polsce, ZUE nadal aktywnie poszukuje zadań za granicą, poinformował wiceprezes Marcin Wiśniewski. W sferze zainteresowania spółki pozostają Łotwa, Serbia, Słowacja i Bułgaria.

d1w9tq5
d1w9tq5

"Cały czas patrzymy na rynki zagraniczne, startujemy w przetargach. Przykładem jest Łotwa, gdzie złożyliśmy ofertę na prace modernizacyjne na sieci tramwajowej w Daugavpils [Dyneburg]" - powiedział Wiśniewski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka złożyła ofertę z miejscowym partnerem i ,choć była trzecia pod względem najniższej ceny, ZUE nadal widzi szansę na pozyskanie tego zadania (kryteria pozacenowe mają wagę 50% przy wyborze oferty). Spółka przygotowuje się także do składania kolejnych ofert w przetargach na Łotwie.

ZUE oczekuje też na ogłoszenie dużego przetargu na Słowacji - w Bratysławie planowana jest "duża modernizacja sieci tramwajowej", poinformował prezes Wiesław Nowak.

"Natomiast w Bułgarii robimy małe rzeczy projektowe - kolejowe, nasza spółka [handlowa] Railway gft dostaje sondażowe zapytania ofertowe i pozytywnie na nie odpowiadamy. W tej chwili będą tam ogłaszane przetargi także na wykonanie robót kolejowych" - powiedział Nowak.

d1w9tq5

Wcześniej zarząd informował, że ZUE podpisało umowy o wartości 471 mln zł od początku bieżącego roku do połowy marca. Dzięki temu aktualny portfel zamówień spółki obejmuje kontrakty na sumę ok. 613 mln zł do realizacji w latach 2017-2020, głównie w Polsce. Ponadto przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których złożyła oferty z najniższą ceną (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi ok. 1 019 mln zł. Po podpisaniu umów na te kontrakty ZUE będzie dysponować portfelem zamówień o wartości ok. 1,6 mld zł.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2016 r. miała 343 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d1w9tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9tq5