Trwa ładowanie...
zwolnienia
06-10-2014 13:00

Zwolnienia w polskich oddziałach MTV i Vivy

Właściciel stacji telewizyjnych MTV i Viva zwalnia pracowników w polskim oddziale. Viacom International Media Networks (VIMN) wręczył wypowiedzenia co najmniej kilkunastu osobom, informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Zwolnienia w polskich oddziałach MTV i VivyŹródło: PAP/EPA
dyv5jz8

Właściciel stacji telewizyjnych MTV i Viva zwalnia pracowników w polskim oddziale. Viacom International Media Networks (VIMN) wręczył wypowiedzenia co najmniej kilkunastu osobom, informuje portal Wirtualnemedia.pl. Kto jednak chce nadal pracować, musi przenieść się do Holandii.

Pracę stracili zatrudnieni w działach programowych oraz on-air. Przedstawiciele spółki tłumaczą, że cięcia są podyktowane między innymi tym, że od czerwca polski oddział VIMN odpowiada za własny wynik finansowy. Twierdzą też, że zależy im na „wzmocnieniu” oddziału.

- Pierwsze efekty pracy wzmocnionego teamu już widać, wystarczy wspomnieć planowaną na koniec października premierę kanału Comedy Central HD – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Dariusz Janczewski, general manager VIMN Polska. Nie odniósł się jednak wprost do zwolnień.

Osobom, które już straciły pracę zaproponowano kontynuację zatrudnienia w Amsterdamie. Mogliby oni nadal wykonywać dotychczasowe obowiązki i tworzyć materiały dla polskich kanałów. Zmiany kadrowe nie ominęły też kierownictwa. Między innymi utworzono nowe stanowisko dyrektora finansowego.

AK/WP.PL

dyv5jz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyv5jz8