Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
skok

Zysk Kasy Stefczyka przekracza 15 milionów

Zysk netto Kasy Stefczyka po pierwszym półroczu 2014 roku przekroczył 15 milionów złotych. Na koniec maja, wynik finansowy Kasy sięgał niemal 10 milionów złotych.

Share
Zysk Kasy Stefczyka przekracza 15 milionów
Źródło: Fotolia
dbzeu6m

Kasa Stefczyka to największa spośród ponad 50 polskich SKOK-ów. Każdy z nich funkcjonuje niezależnie i prowadzi odrębną politykę finansową. Każdy z nich niezależnie kształtuje swoje wyniki.

Kasa Stefczyka osiągnęła zysk przekraczający 15 milionów złotych – wynika z danych obrazujących sytuację finansową Kasy za czerwiec br. przekazanych KNF. To istotna poprawa w odniesieniu nie tylko do miesiąca poprzedzającego, który Kasa zakończyła wynikiem ok. 9,9 miliona, ale także w stosunku do pierwszego kwartału, kiedy zysk przekroczył 4,1 miliona.

Dynamika wzrostu wyniku finansowego Kasy Stefczyka nieustannie potwierdza jej silną pozycję rynkową. Istotny przyrost zysku w stosunku do pierwszego kwartału 2014 roku świadczy o zaufaniu, jakim darzą Kasę jej członkowie. W przypadku spółdzielczej instytucji finansowej, jaką jest Kasa Stefczyka członkowie ci tworzą wspólnotę opartą na zaufaniu, a przy tym mają prawo czuć się pewnie, dzięki gwarancjom BFG, które chronią ich depozyty.

Specyfika działania Kasy sprawia, że wspiera ona szereg inicjatyw mających służyć poprawie sytuacji jej członków. Obok mecenatem nad kulturą i sztuką, Kasa opiekuje się też skarbami dziedzictwa narodowego i dąży do ograniczenia i likwidacji negatywnego zjawiska wykluczenia społecznego i finansowego, które dotyka nasze społeczeństwo.

dbzeu6m

Podziel się opinią

Share
dbzeu6m
dbzeu6m