Trwa ładowanie...
d45sdtf
d45sdtf

Zysk netto Fortuny spadł o 28% w I-III kw. 2016, całoroczny prognozy podtrzymane

Warszawa, 03.11.2016 (ISBnews) - Zysk netto Fortuna Entertainment Group spadł o 28% r/r do 9,6 mln euro w okresie I-III kw. 2016 r., podała spółka. Fortuna jednocześnie podtrzymała całoroczne prognozy w zakresie spadku EBITDA, wzrostu całkowitych przyjętych zakładów oraz wysokości capex.
Share
d45sdtf

"Całkowita wysokość skonsolidowanego wyniku EBITDA osiągnęła w pierwszych dziewięciu miesiącach roku 2016 wartość 15,9 mln euro, co stanowi spadek o 9,9% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W tym wartość EBITDA z bukmacherskich zakładów sportowych osiągnęła wysokość 15,3 mln euro, o 9,1% mniej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, a EBITDA z loterii osiągnęła wartość 0,6 mln euro, więcej o 23,2% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka tłumaczy, że spadek wartości wskaźnika EBITDA w ujęciu rocznym był w dużej mierze spowodowany przez wzrost podatku od zakładów w Czechach, co wpłynęło na wartość, zarówno w dziedzinie bukmacherskich zakładów sportowych, jak i loterii, następnie przez zniesienie opłaty manipulacyjnej na zakłady online końcem lutego 2015 na Słowacji, przez niekorzystny rozwój zakładów, szczególnie w lutym, a także przez przewidywany wzrost kosztów operacyjnych Grupy w związku z rozwijaniem potencjału i możliwości umożliwiających osiągnięcie wzrostu w przyszłości.

"W pierwszych dziewięciu miesiącach roku 2016 spółka kontynuowała znaczący wzrost, jeśli chodzi o zakłady i przyjęliśmy całkowite zakłady o wartości 756 mln euro, czyli o 22,9% więcej niż w zeszłym roku. Przyjęte zakłady wzrastały w tempie dwucyfrowym na wszystkich naszych kluczowych rynkach, na co wpływ miało przede wszystkim składanie zakładów online oraz za pośrednictwem telefonów komórkowych, podczas gdy liczba zakładów zawieranych w oddziałach wzrastała w tempie jednocyfrowym" - powiedział dyrektor generalny spółki Per Widerstrom, cytowany w komunikacie.

d45sdtf

Wartości przyjętych zakładów i wygranych brutto w pierwszych dziewięciu miesiącach roku 2016 zostały osiągnięte dzięki wzrostowi liczby zakładów online i mobilnych, a także dzięki pozytywnemu wpływowi mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji, podkreśliła spółka.

Wygrane brutto w loteriach w pierwszych dziewięciu miesiącach 2016 r. wzrosły o 5,1% r/r do 6,4 mln euro, podano także.

"Spółka potwierdza swoje perspektywy na rok 2016 i w dalszym ciągu oczekuje: wzrostu całkowitych przyjętych zakładów do 1 010 mln euro i obniżenia wartości EBITDA o 10-15% w stosunku do roku 2015 w wyniku podwyżki podatku od zakładów w Republice Czeskiej, zniesienia opłaty manipulacyjnej na Słowacji oraz pozostałych inwestycji w rozwój spółki. Inwestycja w nową platformę do zakładów i gier zwiększy capex w roku 2016. Jego wysokość przewidywana jest na 11-13 mln euro" - czytamy też w komunikacie.
Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d45sdtf

Podziel się opinią

Share
d45sdtf
d45sdtf