Trwa ładowanie...
d2bwpys
d2bwpys

Zysk netto Impela spadł r/r do 9,6 mln zł w I poł. 2015 r.

Warszawa, 27.08.2015 (ISBnews) - Skonsolidowany zysk netto Impela przypadający na akcjonariuszy podmiotu dominującego wyniósł 9,6 mln zł w I poł. 2015 r. wobec 9,9 mln zł rok wcześniej, podała spółka w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bwpys

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w I półroczu 2015 r. wyniosły 873,1 mln zł, co oznacza niemal 8-proc. wzrost w porównaniu z wynikami osiągniętymi rok wcześniej.

"Wyższe przychody grupy Impel oraz selektywne podejście do nowo zawieranych kontraktów ugruntowały stabilność wyników spółki przy porównaniach nie uwzględniających jednorazowych transakcji sprzedaży nieruchomości, zwiększających o 4,3 mln zł wynik pierwszego półrocza w roku ubiegłym" - powiedział wiceprezes Impela Wojciech Rembikowski, cytowany w komunikacie.

Zysk operacyjny Impela wyniósł w I półroczu 2015 r. wyniósł 21,1 mln zł wobec 22, 3 mln zł rok wcześniej.

d2bwpys

"Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej po pierwszym półroczu 2015 roku był nieznacznie niższy niż rok wcześniej. Po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych zysk operacyjny wzrósł o ponad 17,4%" - wskazał Rembikowski.

W I półroczu 2015 r. grupa Impel znacząco zwiększyła sprzedaż w segmencie bezpieczeństwo - przychody sięgnęły tu 265,4 mln zł i były o 13,6% wyższe niż rok wcześniej.

"Drugi kwartał potwierdził tendencję wzrostową widoczną w pierwszych trzech miesiącach roku. Zakładamy, że nasza pozycja rynkowa oraz zmiana regulacji prawnych zamówień publicznych, dzięki którym cena nie jest już jedynym kryterium wyboru, zaowocują trwałym wzrostem tego segmentu naszej działalności" - powiedział Rembikowski.

Jak przypomniała spółka w komunikacie, 13 sierpnia 2015 r. została opublikowana zmiana ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Nowe regulacje umożliwiają przyspieszenie procesu renegocjowania umów będących w trakcie realizacji, tak by negocjacje z klientami mogły zakończyć się jeszcze w tym roku, podczas, gdy pierwotnie przepisy zakładały koniec tego procesu w czerwcu 2016 r.

d2bwpys

"Jako jeden z największych pracodawców, od lat angażujemy się w inicjatywy mające na celu ochronę rynku pracy w Polsce. Jego stabilność i równowaga to warunek rozwoju nie tylko grupy Impel, ale całej gospodarki" - powiedział prezes spółki Grzegorz Dzik, cytowany w komunikacie.

Pod koniec 2014 r. Grupa Impel objęła 51% udziałów w spółce SI-Consulting, która zakończyła niedawno wsparcie wdrożenia elektronicznego obiegu faktur zakupowych w centrali i części oddziałów PGNiG S.A. Docelowo, dzięki dalszej współpracy z SI-Consulting, wdrożony zostanie w pełnym zakresie elektroniczny obieg dokumentów księgowych we wszystkich oddziałach PGNiG.

"Chcemy rozwijać ten kierunek naszej działalności. Charakteryzuje się on wyższą rentownością i jest mniej podatny na zawirowania na rynku pracy niskokwalifikowanych pracowników" - wskazał Rembikowski.

Grupa Impel jest czołowym w Polsce dostawcą usług (m.in. porządkowo-czystościowych, ochrony mienia, usług finansowych) dla instytucji i przedsiębiorstw.

(ISBnews)

d2bwpys

Podziel się opinią

Share
d2bwpys
d2bwpys