Trwa ładowanie...
d1htgpw

Zysk netto ING BSK w 2008 roku spadł do około 480 mln zł

15.1.Warszawa (PAP) - Według wstępnych danych skonsolidowany zysk
netto ING BSK wskutek m.in. aktualizacji wyceny portfela obligacji
Skarbu Państwa w 2008 roku spadł do około 480...

Share
d1htgpw

15.1.Warszawa (PAP) - Według wstępnych danych skonsolidowany zysk netto ING BSK wskutek m.in. aktualizacji wyceny portfela obligacji Skarbu Państwa w 2008 roku spadł do około 480 mln zł z 631 mln zł w 2007 roku - poinformował bank w czwartkowym komunikacie.

Po trzech kwartałach 2008 roku zysk netto ING BSK wynosił 574,4 mln zł.

"Jednym z kluczowych czynników mających wpływ na poziom wyniku rocznego jest dokonana aktualizacja wyceny posiadanego przez Bank portfela papierów dłużnych wyemitowanych przez Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej, w tym przede wszystkim euroobligacji" - napisano w komunikacie.

Bank podał, że w rezultacie tej aktualizacji wycena portfela polskich obligacji znajdujących się w jego posiadaniu została obniżona o około 290 mln zł.

d1htgpw

"Gdyby nie konieczność uwzględnienia wyniku z aktualizacji wyceny portfela obligacji Skarbu Państwa wynik netto Banku za 2008 rok w ujęciu skonsolidowanym wyniósłby ok. 700 mln zł" - napisano w komunikacie.

ING BSK podał także, że oprócz spadku cen obligacji, na jego wynik wpływ miała wielkość utworzonych rezerw na należności kredytowe oraz z tytułu instrumentów pochodnych, które były istotnie wyższej niż w poprzednich okresach sprawozdawczych.

"W przypadku utrzymania tego portfela obligacji w bilansie Banku do terminu ich zapadalności nastąpi odwrócenie efektu powyższej wyceny obligacji i w kolejnych okresach sprawozdawczych Bank uzyska dochód tożsamy z obecnie wykazaną obniżką ich wartości" - napisano w komunikacie. (PAP)

seb/

d1htgpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1htgpw
d1htgpw