Trwa ładowanie...
d25yb0l
18-03-2016 10:05

Zysk netto Krynicki Recykling wzrósł r/r do 7,9 mln zł w 2015 r.

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - Krynicki Recykling odnotował 7,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 r. wobec 5,93 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d25yb0l
d25yb0l

Zysk operacyjny wyniósł 12,25 mln zł wobec 9,65 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 72,96 mln zł w 2015 r. wobec 55,52 mln zł rok wcześniej.

"Rosnące wyniki są efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju. Przez ostatnie kilka lat z rzędu, przeprowadzaliśmy niezwykle intensywny program inwestycyjny. Przy wsparciu środków unijnych, zbudowaliśmy nowe zakłady produkcyjne oraz zmodernizowaliśmy istniejące technologie. Rok 2015 był pierwszym rokiem, w którym działalność inwestycyjna nie była prowadzona na tak dużą skalę. Wykazany w sprawozdaniach finansowych za 2015 rok organiczny rozwój spółki Krynicki Recykling S.A. był możliwy dzięki regularnej pracy zakładu w Lublińcu, dla którego został pozyskany nowy kontrakt handlowy" - napisali w liście do akcjonariuszy przedstawiciele zarządu.

"Na przełomie 2015 i 2016 roku sfinalizowaliśmy szereg umów na dostawę stłuczki szklanej z trzema wiodącymi koncernami produkującymi opakowania szklane. W 2016 roku tylko te kontrakty powinny przełożyć się na ponad 60 mln zł przychodów. Nasze inwestycje w nowoczesne technologie pozwoliły nam na oferowanie wysokiej jakości surowca, który stanowi atrakcyjną propozycję dla największych krajowych i zagranicznych producentów opakowań szklanych. Naszym celem jest dalsze umacnianie pozycji Grupy nie tylko w Polsce, gdzie jesteśmy już niekwestionowanym liderem, ale również na rynkach zagranicznych - przede wszystkim w państwach bałtyckich" - powiedział prezes Krynicki Recykling Adam Krynicki, cytowany w komunikacie.

d25yb0l

Spółka podała, że w 2015 roku rozpoczęła prace nad zaktualizowaniem strategii, zapraszając do współpracy zewnętrznego doradcę, którego sugestie co do dalszych możliwości rozwoju spółki będzie rozważać w 2016 roku.

"W swoim raporcie mCorporate Finance zarekomendował zainicjowanie rozmów z wybranymi podmiotami, które mogłyby wzmocnić kapitałowo lub operacyjnie Krynicki Recykling w dalszym rozwoju. Rozmowy te mają służyć weryfikacji zainteresowania poszczególnych podmiotów współpracą ze spółką, jak również warunków, na jakich byłyby gotowe podjąć taką współpracę" - czytamy także w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2015 r. wyniósł 8,13 mln zł wobec 6,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Krynicki Recykling jest największą w Polsce firmą przetwarzającą i uzdatniającą stłuczką szklaną, jest też liderem w dziedzinie rozwoju innowacyjnych technologii recyklingu szkła. Od 2010 roku spółka jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d25yb0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yb0l