Trwa ładowanie...
d1nn8gs

Zysk netto PCC Intermodal spadł r/r do 0,16 mln zł w 2016 r.

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - PCC Intermodal odnotowało 0,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 5,01 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Share
d1nn8gs

Zysk operacyjny wyniósł 7,05 mln zł wobec 7,07 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 269,83 mln zł w 2016 r. wobec 215,82 mln zł rok wcześniej.

"Za nami kolejny rok dynamicznych wzrostów na rynku przewozów intermodalnych. W roku 2016, w ramach siatki regularnych połączeń intermodalnych, przewieźliśmy ponad 140 tysięcy kontenerów. To o 25% więcej niż przed rokiem. Szczególnie widoczny jest wzrost przewozów intermodalnych na trasach do/z portów Gdańska i Gdyni. Wynika to z coraz większej roli, jaką nasze porty odgrywają w obsłudze polskiego handlu zagranicznego. Można się spodziewać, że przez najbliższe kilka lat dynamika wzrostu przewozów intermodalnych, zarówno w korytarzu północ-południe (do/z portów), jak i w korytarzu wschód-zachód (tu głównie dzięki zwiększającym się przewozom pomiędzy Chinami i Europą) będzie utrzymywała się na wysokim, kilkunastoprocentowym poziomie" - napisał prezes Dariusz Stefański w liście do akcjonariuszy.

d1nn8gs

Prezes podkreślił jednak, że wzrost obsługiwanego wolumenu nie idzie w parze z poprawą rentowności całego procesu transportowego.

"Modernizacje na infrastrukturze liniowej choć tak wyczekiwane, utrudniają zarówno bieżącą, regularną działalność operacyjną jak i realizację projektów rozwojowych. Z tego też względu niepowodzeniem zakończyły się próby uruchomienia intermodalnych przewozów międzynarodowych w korytarzu Bałtyk-Adriatyk - w połowie roku, kiedy to przez 3-miesiące testowaliśmy możliwość połączenia intermodalnego pomiędzy terminalami w Gliwicach i Sopronem (Węgry). Niezadowalająca efektywność na części kolejowej znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w przedstawionych w sprawozdaniu wynikach i wskaźnikach finansowych grupy" - napisał także Stefański.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2016 r. wyniósł 0,04 mln zł wobec 4,98 mln zł zysku rok wcześniej.

PCC Intermodal S.A. to operator intermodalny organizujący regularne połączenia kolejowe pomiędzy najważniejszymi europejskimi portami morskimi, a lądowymi terminalami przeładunkowymi zlokalizowanymi w najlepiej rozwiniętych regionach kraju (Górny Śląsk - Terminal Gliwice; Polska Centralna - Terminal Kutno; Dolny Śląsk - Terminal Brzeg Dolny). Spółka zarządza również zlokalizowanym na zachodniej granicy Terminalem we Frankfurcie nad Odrą. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1nn8gs

Podziel się opinią

Share
d1nn8gs
d1nn8gs