Trwa ładowanie...
d2cwctp

Zysk netto Raiffeisen Bank Polska po trzech kw. '12 spadł o 23 proc. rdr do 190 mln zł

...

Share
d2cwctp

28.11. Warszawa (PAP) - Zysk netto Raiffeisen Bank Polska po trzech kwartałach 2012 roku spadł rdr o 23 proc. do 190 mln zł - poinformował bank w komunikacie prasowym.

Wynik z działalności bankowej sięgnął 929,8 mln zł, czyli utrzymał się na poziomie z tego samego okresu rok wcześniej. Koszty ogólne banku wzrosły o niecały 1 proc. rdr co - uwzględniając wydatki związane z integracją z Polbankiem EFG - wskazuje na kontrolę kosztów.

"W minionym kwartale przyspieszenia nabrały negatywne tendencje w gospodarce. Nadal przybywa rezerw na zagrożone kredyty. I choć tempo ich narastania jest wolniejsze niż w II kwartale, to bardzo mocno rzutuje to na zyski sektora. Głównym +winowajcą+ jest ciągle segment infrastrukturalny. Znacznie ogranicza to skłonność banków do finansowania kolejnych projektów służących modernizacji kraju. Ze względu na zmniejszenie wolumenu kredytów zredukowaliśmy w niewielkim stopniu portfel depozytowy w celu zachowania optymalnej strukturę finansowania, tak w samym Raiffeisen Bank Polska, jak i w ujęciu skonsolidowanym z Polbankiem" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Czarnecki, prezes banku.

d2cwctp

Na koniec czerwca wartość portfela kredytowego wynosiła 17,21 mld zł i była o 2,5 proc. mniejsza niż na koniec I półrocza i 7,2 proc. niższa niż rok wcześniej. Poziom depozytów zwiększył się w tym czasie w skali roku o 1,4 proc. do 18,85 mld zł, a w porównaniu z końcem czerwca 2012 r. był niższy o 7,6 proc.

Suma bilansowa banku powiększyła się przez rok o 10,9 proc. do 29,74 mld zł, a kwartał do kwartału zmalała o 3,5 proc.

Raiffeisen Bank Polska - dzięki wniesieniu w drugim kwartale aportem majątku Polbanku - znacząco zwiększył kapitalizację: fundusze własne wzrosły do 5,60 mld zł (o 122,4 proc. r/r), a kapitał zakładowy do 2,21 mld zł (o 8,1 proc. r/r).(PAP)

bas/ osz/

d2cwctp

Podziel się opinią

Share
d2cwctp
d2cwctp