Trwa ładowanie...
d1p1ci8

Zysk netto Selvity wzrósł r/r do 6,27 mln zł w 2015 r.

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Selvita odnotowała 6,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 r. wobec 5,85 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Share
d1p1ci8

Zysk operacyjny wyniósł 2,07 mln zł wobec 5,27 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 41,03 mln zł w 2015 r. wobec 28,86 mln zł rok wcześniej.

"Selvita ma za sobą kolejny rok dynamicznego rozwoju. Dotyczy to zarówno naszych projektów innowacyjnych, jak i świadczonych usług. Oba segmenty istotnie wzrosły. Dynamika w usługach była niemal dwa razy wyższa od oczekiwanej. Jestem przekonany, że również w 2016 r., m.in. ze względu na bezpośrednią obecność w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, zwiększenie o połowę powierzchni krakowskich laboratoriów oraz planowane otwarcie w Poznaniu drugiego ośrodka produkcyjnego, skala naszego biznesu wyraźnie się zwiększy" - powiedział znaczący akcjonariusz i wiceprezes Selvity Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że największy wzrost został odnotowany w segmencie usług, który wygenerował 25,6 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 59% w skali roku (wobec zapowiadanej przez zarząd na początku ub.r. dynamiki na poziomie co najmniej 30%). Segment innowacyjny wypracował 15,4 mln zł i wzrósł o 21%, natomiast finansowanie grantowe, chociaż w wartościach bezwzględnych zanotowało wzrost o 2,3 mln zł, to jego udział całkowitych przychodach obniżył się z 30,1% do 26,4%, "co jest tendencją w pełni zgodną ze strategią spółki".

d1p1ci8

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2015 r. wyniósł 3,66 mln zł wobec 4,1 mln zł zysku rok wcześniej.

"Rok 2016 powinien być szczególnie ważny dla naszych programów onkologicznych - przede wszystkim po raz pierwszy w historii Selvity będziemy mieli możliwość bezpośredniego wsparcia pacjentów walczących z rakiem za pomocą naszej własnej cząsteczki - rozwiniętej od początku w Selvicie. Jeżeli SEL24 dostarczy spodziewanych efektów w fazie klinicznej i pomoże pacjentom, Selvita znajdzie się w zupełnie innej lidze - zarówno jeśli chodzi o uznanie środowiska medycznego, reputację firmy, jak i zainteresowanie inwestorów" - napisał prezes Selvity Paweł Przewięźlikowski.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d1p1ci8

Podziel się opinią

Share
d1p1ci8
d1p1ci8