Trwa ładowanie...
d3w5zhm
12-11-2015 10:10

Zysk netto WDX wzrósł r/r do 1,63 mln zł w III kw. 2015 r.

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - WDX odnotowało 1,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 1,30 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Share
d3w5zhm

Zysk operacyjny wyniósł 2,04 mln zł wobec 1,61 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 33,90 mln zł w III kw. 2015 r. wobec 21,59 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 4,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2,83 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 94,15 mln zł w porównaniu z 67,16 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I-III kw. 2015 r. wyniósł 3,95 mln zł wobec 0,95 mln zł zysku rok wcześniej.

d3w5zhm

Wyższe przychody w I-III kw. br. spółka uzyskała zarówno w segmencie budowy wyposażenia magazynów (+37%), jak i wózków widłowych (+45%). Wynik na poziomie EBITDA przekroczył 12,5 mln zł, przy marży 13,3%.

"W spółce miały miejsce zdarzenia jednorazowe w postaci nakładów na modernizację zakładu produkcyjnego w Zgierzu - wyniosły one w II i III kwartale prawie 1,2 mln zł (w tym w III kwartale 0,44 mln zł) co obniżyło osiągnięte wyniki" - czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

Spółka podkreśliła, że zbliża się do ukończenia modernizacji swojego zakładu produkcyjnego w Zgierzu, co w 2016 r. przełoży się na wzrost wydajności pracy, poziomu technologii i wyższe moce produkcyjne.

"Wyniki finansowe WDX w III kwartale są odzwierciedleniem systematycznego wzrostu skali naszego biznesu. Zwiększamy naszą sprzedaż i pracujemy nad osiąganymi marżami. W ostatnim kwartale pozyskaliśmy kilku istotnych klientów, m.in. niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp. Następne miesiące zapowiadają się równie dobrze" - skomentował prezes Marek Skrzeczyński, cytowany w komunikacie.

d3w5zhm

Spółce pomaga dynamicznie rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Oprócz rosnącego popytu na najem tradycyjnych powierzchni magazynowych, a zarazem spadku liczby niewynajętych obiektów (pustostanów) eksperci wskazują na nowy czynnik na rynku w postaci rozwoju segmentu e-commerce.

"Zakładamy, że sektor e-commerce może być jednym z czynników naszego wzrostu. Sądzimy, że w 2016 r. zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe ze strony właścicieli sklepów internetowych będzie rosnąć. W strukturze rynku tacy najemcy nadal stanowią niewielki odsetek. Dlatego aktualnie pracujemy nad ofertą dedykowaną takim klientom w zakresie przenośników i regałów magazynowych, jak i wózków widłowych. Chcemy być przygotowani na wyższy popyt ze strony podmiotów z e-commerce" - zadeklarował Skrzeczyński.

WDX S.A. to dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu WDX posiada w ofercie innowacyjne przenośniki i regały magazynowe. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2000 r.

(ISBnews)

d3w5zhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w5zhm