Talanx kupił Wartę

PAP | dodane 2012-01-20 (08:40) 5 lat 3 miesiące 9 dni 12 godzin i 40 minut temu | 159 opinii
 

Talanx kupił od belgijskiej KBC 100 proc. udziałów w TUiR Warta za 770 mln euro - podał Talanx na swojej stronie internetowej.

Akcje KBC Groep NV wzrosły w piątek na giełdzie w Brukseli o 10,1 proc. w reakcji na informacje o sprzedaży Warty - podają maklerzy. Teraz są wyceniane na 11,82 euro za jeden walor.

Transakcja wymaga zgody regulatora. Gdy zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2012 roku, Talanx będzie drugim po PZU największym ubezpieczycielem w Polsce.

Po zamknięciu transakcji japoński partner Talanx, Meiji Yasuda przejmie 30 proc. Warty.

Jak podał Talanx w komunikacie, poprzez przejęcia w Polsce realizuje swoją strategię wzmocnienia międzynarodowej części portfela.

- Poprzez przejęcie Warty uczestniczymy w znacznie większym stopniu w dalszym rozwoju tego bardzo dynamicznego rynku ubezpieczeń. Co więcej, robimy decydujący krok do osiągnięcia strategicznego celu rozwojowego - powiedział, cytowany w komunikacie, Torsten Leue, prezes Talanx International AG.

Europa Środkowo-Wschodnia i Ameryka Łacińska są rynkami docelowymi dla Talanx. Spółka oczekuje w dłuższej perspektywie wzrostu zagranicznego udziału składki brutto z ubezpieczeń podstawowych do połowy całkowitej składki brutto z ubezpieczeń podstawowych.


Talanx jest trzecią co do wielkości w Niemczech i jedenastą w Europie grupą ubezpieczeniową, z dochodem ze składek w wysokości około 23 mld EUR w 2010 r. W ramach grupy kapitałowej Talanx działają dostawcy usług finansowych obejmujący wiele marek, w tym: HDI, HDI-Gerling, Hannover Re (jeden z wiodących na świecie podmiotów zajmujących się reasekuracją), Targo Insurers, PB Insurers, Neue Leben, a także dostawca usług finansowych AmpegaGerling.

Działalność grupy kapitałowej Talanx obejmuje 150 krajów. W skład grupy kapitałowej Talanx wchodzą dwie spółki prowadzące działalność w Polsce - HDI-Gerling Życie TU SA. i HDI Asekuracja TU SA.

Meiji Yasuda to drugie pod względem wysokości dochodu ze składek towarzystwo ubezpieczeń na życie w Japonii oraz wiodący specjalista w dziedzinie bancassurance, z dochodem ze składek w wysokości 3.943 mld JPY (33 mld EUR) w 2010 r. Jego oferta obejmuje indywidualne ubezpieczenia na życie i renty, grupowe ubezpieczenia na życie i emerytury, produkty inwestycyjne, a także ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Spółka ta, której siedziba mieści się w Tokio, posiada oddziały na terenie Azji, Europy i Ameryki Północnej.

W grudniu Getin Holding podał dokument określający podstawowe warunki potencjalnej transakcji sprzedaży 50 proc. plus jedna akcja TU Europa za 911,9 mln zł na rzecz Talanx International AG oraz Meiji Yasuda Life Insurance Company. Transakcja ta powinna zostać zakończona w drugim kwartale 2012 roku.Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (159)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~kinga 2012-01-21 (09:02) 5 lat 3 miesiące 8 dni 12 godzin i 18 minut temu

Polak głupi przed szkoda i po szkodzie.Tusk już wszystko sprzedał zostały drobiazgi.Zrobił swoje i czeka na posadkę w unii.Chyba go jednak w konia zrobią i zostanie mu malowanie kominów albo pobyt we właściwym miejscu.Sami Polacy mu w tym pomogli.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
6
~q 2012-01-20 (15:34) 5 lat 3 miesiące 9 dni 5 godzin i 46 minut temu

a co ma przepraszam Warta wspolnego z polska firma? byla w 100% belgijska, a teraz bedzie niemiecka. co za roznica? zamiast klapac jadaczkami zachecam do poczytania ze zrozumieniem....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
139
~NIEMIEC 2012-01-20 (22:12) 5 lat 3 miesiące 8 dni 23 godziny i 8 minut temu

I ZNOWY DZIEKI NAM NIEMCOM BEDZIECIE MIELI POLACY PRACE PEWNIE JESTESCIE NAM BARDZO WDZIECZNI

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
0
~Mat 2012-01-20 (22:17) 5 lat 3 miesiące 8 dni 23 godziny i 3 minuty temu

To , że sprzedali firm ubezpieczeniową , to tam pikuś. Chyba ,że Niemcy planują taki sam los Warty jak Ery. No to smutne. Teraz są takie czasy, że jak komuś się nie podoba jakaś firma ubezpieczeniowa, to natymiast zmienia i ma starą gdzieś! To ,że T- Mobil kupiło Ere nikomu nie szkodziło. Wolny rynek etc, marka istaniała sobie dalej i mógł ją ktoś inny w przyszłości kupić. Ale to, że T- Mobil kupiło tylko i wyłącznie klientów Ery jak świnie na targu, to już chamstwo. Nie musi to się podobać ludziom, wolny rynek pozwala im wybierać i zmykać tam gdzie się podoba. T- Mobil obecnie wydaje ogromne pieniądze na promocje swojej marki, na Ere nikt takich nie wydawał!Oczywiście odbywa się to na koszt tych co są klientami T- Mobil. T- Mobil oferuje w Niemczech lepsze telefony a polski rynek i polskich klientów traktuje jako drugiej kategorii!To samo tyczy się laptopów w Niemczech i Polsce!Inni operatorzy nie robią takich przypałów! To samo będzie z Wartą!Dlatego wszyscy powinni ropocząć nacisk na Niemców ,żeby powiązać ich np klubem sportowym Warta Poznań. Będzie ciężej pozbyć im się marki. To, że Niemcy weszli na rynek to okazja,żeby coś od nich wytargować, bo później będzie za późno!Nie ma co narzekać, tylko bez sentymetów wycisnąć z nich ten grosz na sponsoring!Mają dużo kasy, wiec jest szansa!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

39
4
~obiektyw 2012-01-20 (20:41) 5 lat 3 miesiące 9 dni i 39 minut temu

Najpierw firma T-mobile,która zgodnie z zasadami zdrowej konkurencji,nie dała sobie rady w Niemczech,a u nas kwitnie,oczywiście przy cichej zmowie wszystkich operatorów,nie wychylaj się siedź cicho,a każdy zarobi,bo niestety wszystkie te reklamy to wielka ściema,napełniamy kieszenie cwaniakom z zachodu,więc chociaż dobrze,że napełnimy je i Solorzowi,który de fakto i tak podatki zapłaci za granicą,bo tam ma zarejestrowaną firmę,a teraz jeszcze ubezpieczenia,naprawdę wybieramy sobie takich przedstawicieli narodu,którzy już sprzedali w zasadzie prawie wszystko,a teraz sięgają za kasą do kieszeni emerytów,bo zaczyna brakować firm na sprzedaż...co za kraj!!!!! jak żyć!!! w takim Państwie???,o siebie się nie martwię ale chciałbym by moje dzieci urodzone w Polsce,mieszkały w Polsce,ale niestety prawie wszystkie skończywszy studia,zrobiwszy doktoraty itp. znalazły pracę za godziwe pieniądze za granicą,w sumie im się nie nie dziwię,ale widywanie sie raz,najwyżej dwa razy w roku,na pewno nie sprzyja tym wielce reklamowanym wartościom prorodzinnym...mieszkam w naprawdę chorym kraju...najgorzej,że nawet nie ma na kogo głosować,bo muszę na te jakieś "partie" z których żadna mi nie odpowiada!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
1
~d 2012-01-21 (05:28) 5 lat 3 miesiące 8 dni 15 godzin i 52 minuty temu

przeciez kupili od Belgow to jakie polskie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~eed 2012-01-21 (08:26) 5 lat 3 miesiące 8 dni 12 godzin i 54 minuty temu

Tusk błagam sprzedaj siebie bo to potrafisz doskonale i niech cię wywiozą do twojej ojczyzny świnio-dojczlandi tam w śród świń będziesz się czuł jak u siebie!!!!!!!

odpowiedz

31
4
~aaa 2012-01-20 (20:30) 5 lat 3 miesiące 9 dni i 50 minut temu

Dawno temu kanclerz Niemiec Bismarck powiedział,że polakom wystarczy dać władzę a sami się załatwią-no i proszę BINGO !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~eed 2012-01-21 (08:18) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 2 minuty temu

Oooo to dobrze wiedzieć gdzie się nie ubezpieczać. Nie będę dał zarabiać niemieckiej świni!!!!!!!!!

odpowiedz

2
4
~M 2012-01-21 (08:00) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 20 minut temu

CZY COŚ W TYM KRAJU JEST JESZCZE W POLSKICH RĘKACH - JUŻ JESTEŚMY TAKĄ ZAGRANICZNĄ KOLONIĄ DO ŚCIĄGANIA Z NAS PIENIĘDZY PRZEZ ZAGRANICZNE KONCERNY- BRAWO THUSK!!!!!!

odpowiedz

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: