Logo dostawcyIle zarabiają instruktorzy fitness?

wp.pl | dodane 2011-12-27 (14:27) 3 lata 3 miesiące 29 dni 14 godzin i 18 minut temu
 

(fot. Thinkstock)

W dużym centrum fitnessu działającym w Warszawie, instruktor aerobiku zarabia 7 tys. zł brutto, w Gdańsku – najpopularniejszy klub płaci pracownikowi na podobnym stanowisku 4,5 tys. zł brutto. Instruktor wschodnich sztuk walki może zarobić w Warszawie 9 tys. zł (przez 10 lat trenował w Chinach i jest rozchwytywany przez klientów). Zaś instruktorka boksu z Warszawy, trenuje tylko kobiety, zarabia 8 tys. zł brutto (prowadzi zajęcia w 2 ośrodkach, pracuje codziennie po 8 -9 godzin).

Przybywa ofert pracy dla instruktorów fitnessu, trenerów siłowni i osób, które potrafią profesjonalnie prowadzić ćwiczenia w ramach różnych dyscyplin sportowych. Cieszą się one wzięciem przede wszystkim w popularnych centrach spa, hotelach, klubach sportowych dla amatorów. A zarobki w nich są całkiem przyzwoite. Młodzi mogą więc poważnie myśleć o studiach na kierunkach sportowych, nawet jeśli o karierze olimpijskiej nie marzą.

"Mile widziane panie do boksu"

„Szukamy instruktorów, mile widziane są też panie, do prowadzenia treningów bokserskich dla amatorów (dla kobiet i mężczyzn), idealny kandydat powinien mieć wykształcenie wyższe – najlepiej po akademii wychowania fizycznego, konieczna jest znajomość języka obcego (niemiecki, angielski), oferujemy umowę o pracę, praca w Warszawie, bardzo dobre zarobki – powyżej średniej krajowej, premie i pakiet socjalny” – takie ogłoszenie można znaleźć w jednym z portali rekrutacyjnych.

W innym portalu, ofertę pracy zamieścił właściciel ekskluzywnego spa na Mazurach. Poszukiwani są: instruktor siatkówki, osobisty trener, instruktor wschodnich sztuk walki, jogi i tańca. Ogłoszeniodawca również zapewnia, że zarobki będą bardzo atrakcyjne, zapewnia też zakwaterowanie i wyżywienie. Przybywa firm i instytucji, które świadczą usługi związane z fitnessem i ćwiczeniami. Jeszcze kilka temu absolwenci wychowania fizycznego bardzo długo szukali pracy – najczęściej znajdowali ją w szkołach na stanowisku nauczyciela wuefu. Teraz szkoła nie jest dla nich atrakcyjnym pracodawcą. Ćwiczenia na siłowni czy trenowanie sztuk walki jest dziś modne, nic więc dziwnego że jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe centra fitnessu. Branża się rozwija i jest dochodowa, bo na ćwiczenia przychodzą przede wszystkim biznesmeni i menedżerowie. Za dobór ćwiczeń na siłowni, a następnie treningi pod okiem specjalisty są w stanie płacić powyżej 2 tys. zł miesięcznie. Branża się rozkręca. Menedżerowie chcą dobrze wyglądać

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Praca - oferty dnia

pracuj.pl

Przybornik

Bądź z nami na bieżąco

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu:

Tagi: