Logo dostawcy Praca dla budowlańca za granicą

Praca i Życie za granicą | dodane 2011-10-19 (14:50) 3 lata 6 miesięcy 6 dni 6 godzin i 54 minuty temu | 5 opinii
 

(fot. thinkstock)

Na zagranicznych budowach są wolne miejsca pracy, ale głównie dla „najlepszych z najlepszych”. Sprawdź, co musisz umieć, by znaleźć zatrudnienie na placu budowy. Oto kilka porad dla budowlańców.

– W porównaniu do wcześniejszych lat banki zaostrzyły warunki przyznawania kredytów, co negatywnie odbija się na sektorze budowlanym – mówi Agnieszka Cybulska z biura pośrednictwa pracy Larex. Pod górkę mają więc nie tylko inwestorzy, ale również chętni do jazdy betoniarkami czy montowania pokryć dachowych. Nie dość, że muszą rywalizować z liczną konkurencją, to w dodatku oczekiwania pracodawców wobec nich znacznie wzrosły. W okresie boomu, aby zdobyć posadę, często wystarczały chęci i niewielkie umiejętności. Dziś nawet wykształcenie kierunkowe, doświadczenie zawodowe i znajomość języka obcego nie gwarantuje podpisania umowy. – Jednak możliwości jest wiele, od pracy sezonowej po zatrudnienie na czas nieokreślony. Czasem wartościowi kandydaci mają nawet zagwarantowaną pomoc w przeprowadzce oraz w sprowadzeniu rodziny – mówi Marzena Zasińska-Igła firmy z LSJ Agencja Pracy. Według niej, zagranicznych klientów interesują najczęściej osoby zmotywowane, pracowite oraz dostępne od zaraz.

Rozkopana Europa?

U renomowanych pośredników nie brakuje propozycji m.in. z Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. Kto myśli o przeprowadzce do Czech, Austrii, Danii, Finlandii lub Szwecji również powinien znaleźć wiele ofert. – Teraz potrzebne są osoby, które świetnie znają się na swoim fachu i od razu pracują na 100 proc. swoich możliwości – twierdzi Artur Ragan z agencji pracy Work Express. Zagraniczni pracodawcy nie mają czasu na dopasowywanie kwalifikacji budowlańców do wymogów stanowiska. W ostatnich tygodniach rekruterzy poszukiwali głównie cieśli szalunkowych, cieśli konstrukcyjnych, zbrojarzy, malarzy oraz spawaczy. Również hydraulicy, elektromonterzy budowlani czy operatorzy koparek/dźwigów/żurawi byli dla niektórych przedsiębiorstw na wagę złota. – Zgłaszają się do nas kandydaci chcący zarabiać jako pracownicy ogólnobudowlani. Jednak takich ofert nie posiadamy ze względu na dokumentację wymaganą ze strony norweskich pracodawców – mówi Izabela Ferenc z Agencji Zatrudnienia Adecco Poland.

Podaj cegłę

Polacy trafiają do różnych projektów, ale najczęściej związanych z budową od podstaw czy rozbudową obiektów użyteczności publicznej. – Inwestorzy prywatni są raczej oszczędni i rozważni przy zatrudnianiu obcokrajowców. Zazwyczaj doskonale gospodarują zasobami przenosząc lub podnajmując swoich pracowników – wyjaśnia Zbigniew Chober z agencji pośrednictwa pracy Exe-Prof. Dodaje, że choć w ostatnich tygodniach pojawiało się więcej tego typu ofert, to jednak w porównaniu do państwowych przedsięwzięć, były to głównie zlecenia krótkoterminowe. Polacy pozostawiają po sobie „ślady” w wielu miejscach. Lista zbudowanych lub wyremontowanych przez nas obiektów obejmuje nie tylko szpitale, opery, budynki biurowe, lotniska, osiedla domków jednorodzinnych, apartamentowce czy supermarkety. Przykładowo, cieśle szalunkowi wybrani przez Work Express zajmują się rozbudową stadionu Jean Bouin w Paryżu. Po zakończeniu robót, na widowni będzie mogło zasiąść 20 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż wcześniej. – Ponadto nasi hydraulicy pracują... we francuskim więzieniu, w miejscowości Fleury Merogis. Wymieniają tam instalacje. Oczywiście zakwaterowani są poza miejscem pracy – mówi Artur Ragan. Personel przyjęty przez z CBR Cross Border Recruitment odpowiada m.in. za przebudowę stacji metra w Oslo. Z kolei kandydaci wyselekcjonowani przez Adecco Poland zajmują się stawianiem m.in. Technology Center Mongstad (zadaniem centrum będzie redukcja emisji dwutlenku węgla), a także szkoły i basenów w Stavanger.

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ja 2011-10-20 (11:50) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 9 godzin i 54 minuty temu

dla mnie osobiście rząd to dno -skoro tylko wciąż młodych wygania za granicę! rok 1984 orwella -wciąż aktualny ! Tak jak Folwark zwierzęcy! Niestety!

odpowiedz

0
0
~Kopelat 2011-10-20 (11:34) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 10 godzin i 10 minut temu

Nasi budowlańcy za granica moga sprzątać lub zamiatać lub robić te najgorsze roboty ,do niczego innego się nie nadają,może z malutkimi wyjątkami.Totalna ciemnota,kasa i kasa ale cos nowego się nauczyć,szukać zastosować-niente to samo architekci,era kamienia łupanego.Mała garstka tych pierwszych i drugich jest na poziomie reszta 30 lat za murzynami.

odpowiedz

0
0
~op 2011-10-20 (11:12) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 10 godzin i 32 minuty temu

A ja wyjeżdzam , wyjeżdzam , hura hura hura, ale nie na budowe ,

odpowiedz

5
1
~MICK 2011-10-20 (09:39) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 12 godzin i 5 minut temu

BUDOWA A1 KOŁO TORUŃ - WŁOCŁAWEK - W BIURZE BUDOWY ZAKAZ UŻYWANIA JĘZYKA POLSKIEGO - RZĄDZĄ ANGLICY - JAK ZA CZASÓW OKUPACJI HITLEROWSKIEJ - ŚMIETANKA ANGIELSKICH KIEROWNIKÓW SIEDZI A POLAKI ZAPIE..... I NAWET NIE MOGĄ MIĘDZY SOBĄ PO POLSKU MÓWIĆ - PARANOJA ZA NASZE PIENIĄDZE

odpowiedz

5
2
~aktywny robol 2011-10-19 (19:24) 3 lata 6 miesięcy 6 dni 2 godziny i 20 minut temu

żałuję ,żałuję że zostałem w tym zielonym kraju.A wy młodzi ludzie nie bójcie się podjąć ryzyka,bo będzicie żałować po 50

odpowiedz

Praca - oferty dnia

pracuj.pl

Przybornik

Bądź z nami na bieżąco

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu:

Tagi: