Trwa ładowanie...
d2d3o5o

11 500 zł - tyle w Polsce zarabia dyrektor ds. sprzedaży

Wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w handlu w porównaniu do innych branż kształtowały się raczej na niskim poziomie
Share
11 500 zł - tyle w Polsce zarabia dyrektor ds. sprzedaży
Źródło: Thinkstockphotos
d2d3o5o

*Spośród wybranych sektorów handlu najwyższe płace otrzymywali pracownicy zajmujący się handlem międzynarodowym – 4 800 PLN. Ponad 1 000 PLN mniej zarabiały osoby pracujące w handlu hurtowym i e-commerce. *

Wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w handlu w porównaniu do innych branż kształtowały się raczej na niskim poziomie – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak. Mediana (zwana też wartością środkową,powyżej i poniżej której znajduje się jednakowa liczba obserwacji) płac dla całej branży wyniosła 3 050 PLN i była o prawie 2 000 PLN niższa niż w IT.

Spośród wybranych sektorów handlu najwyższe płace otrzymywali pracownicy zajmujący się handlem międzynarodowym – 4 800 PLN. Ponad 1 000 PLN mniej zarabiały osoby pracujące w handlu hurtowym i e-commerce. Najmniej – 2 500 PLN – otrzymywali zatrudnieni w handlu detalicznym.

Najlepiej opłacanym stanowiskiem w handlu był dyrektor ds. sprzedaży. Mediana jego miesięcznych zarobków wyniosła 11 500 PLN. O 4 500 PLN mniej otrzymywał kierownik regionu sprzedaży. Ponad 4 000 PLN płacono kierownikowi działu handlowego i kierownikowi ds. sprzedaży. Najmniej, bo 1 650 PLN, wyniosła płaca sprzedawcy w sklepie.

d2d3o5o

Najwyższe zarobki otrzymywali pracownicy z województwa mazowieckiego. Mediana ich płac kształtowała się na poziomie 4 200 PLN. Znacznie niższe zarobki odnotowano w drugim w kolejności województwie – wielkopolskim – 3 323 PLN. Najniższe płace otrzymywali pracujący w czterech województwach: łódzkim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Mediana była tam na poziomie 2 500 PLN.

Wyraźnie widać znaczne zróżnicowanie wynagrodzeń w różnych typach firm. Najwyższe zarobki osiągały osoby zatrudnione w firmach prywatnych (mediana 3 100 PLN). Nieco niższe były płace pracujących na własny rachunek – tutaj mediana wyniosła 2 500 PLN. Najniższe wynagrodzenia otrzymywali pracownicy jednostek budżetowych lub komunalnych – 2 175 PLN.

Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

Monika Tomczyk

d2d3o5o

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl )

d2d3o5o

Podziel się opinią

Share
d2d3o5o
d2d3o5o