Trwa ładowanie...
d58v8ij

11 firm chce budować odcinek A1 Stryków - Tuszyn

11 ofert wpłynęło w przetargu na budowę odcinka autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Podpisanie umowy planowane jest na styczeń 2011 roku.

d58v8ij
d58v8ij

Chodzi o odcinek o dł. 40 km. Jak poinformował Hadaj, od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 32 miesiące na zaprojektowanie i wybudowanie autostrady. Oddanie A1 od Strykowa do Tuszyna planowane jest w drugiej połowie 2013 roku.

Koncesja na budowę odcinka A1 ze Strykowa do Pyrzowic wygasła w styczniu, kiedy konsorcjum Autostrada Południe nie zapewniło finansowania dla inwestycji. Podjęto wówczas decyzję, że droga będzie budowana w systemie tradycyjnym, ze środków budżetowych. Koszt budowy szacowano na 7,5 mld zł.

Początkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że jest szansa, by droga była gotowa na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 r. Później jednak okazało się, że projekt zawiera błędy, więc go odrzucono. Dyrekcja ogłosiła przetarg na budowę odcinka Stryków-Tuszyn w kwietniu. Przetarg na dokumentację projektową odcinka z Tuszyna do Pyrzowic GDDKiA ogłosiła w lipcu.

Jak poinformował rzecznik, GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ok. 1,57 mld zł. Najtańszą ofertę w przetargu złożyło konsorcjum firm z liderem Polimex-Mostostal SA. Za zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka A1 zaoferowało cenę brutto ok. 1,15 mld zł.

d58v8ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d58v8ij