Trwa ładowanie...

1500+ dla parlamentarzystów. Szykują się podwyżki po wyborach

Posłowie i senatorowie będą mieć od przyszłego roku więcej pieniędzy na noclegi i prowadzenie biur w Warszawie. Jak policzył "Fakt" podwyżka może wynieść nawet 1500 zł na osobę.

Share
1500+ dla parlamentarzystów. Szykują się podwyżki po wyborach
Źródło: East News, fot: Stanisław Kowalczuk
d4b6o4d

Od przyszłego roku zapłacimy więcej za przywileje deputowanych do Sejmu i Senatu: - Zabezpieczone zostały środki na ewentualny wzrost ryczałtu na prowadzenie biur poselskich i na zakwaterowanie posłów - tak szefowa kancelarii Sejmu, Agnieszka Kaczmarska, tłumaczyła się podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej z planowanych podwyżek.

Podniesienie wydatków planuje też Senat. Ile dokładnie wyniosą podwyżki? Jak podał "Fakt", o 1000 zł może wzrosnąć ryczałt na utrzymanie biura parlamentarnego. Teraz wynosi 14 tys. 200 zł. Do tego o 500 zł może zwiększyć się ryczałt na wynajęcie mieszkania w Warszawie dla parlamentarzysty, jeśli nie mieszka w stolicy na stałe. Dziś jest to 2,5 tys. zł.

d4b6o4d

Sam wzrost środków na pokrycie wydatków na biuro będzie kosztować budżet 7,7 mln zł. Dodatki finansowe do mieszkań to kolejne miliony.

Urzędnicy pokreślają, że decyzje w tej sprawie podejmą nowi marszałkowie obu izb po wyborach parlamentarnych.

Obejrzyj:"Marszałek odleciał". Politycy bezwzględni dla Marka Kuchcińskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b6o4d

Podziel się opinią

Share
d4b6o4d
d4b6o4d