Trwa ładowanie...
d4lafnh

1,8 mln zł wydatków służbowymi kartami w Ministerstwie Środowiska. Płacili nimi nawet robotnicy

Grubo ponad 100 kart płatniczych było w dyspozycji pracowników Ministerstwa Środowiska, gdy resortem tym kierował Jan Szyszko. Płacili nimi nawet robotnicy - jeden elektromonter wydał w ten sposób aż 105 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Szyszko nie jest ministrem środowiska od tego roku.
Jan Szyszko nie jest ministrem środowiska od tego roku. (PAP)
d4lafnh

Były szef resortu środowiska lekką ręką rozdawał karty płatnicze podległym sobie pracownikom. Trafiały one w ręce nie tylko wiceministrów, ale także pracowników szeregowych, a nawet robotników.

Jak pisze "Super Express", z zestawienia przygotowanego przez jego następcę wynika, że za pomocą grubo ponad 100 kart wydano nieco ponad 1,8 mln zł w okresie od 16 listopada 2015 r. do 28 lutego 2018 r.

Wideo: Jan Szyszko o Kindze Rusin na komisji środowiska: a kto to jest?

W 2016 r. pracownicy resortu środowiska mieli do dyspozycji 143 karty służbowe, z czego wykorzystywali 135. Rok później liczna kart spadła do 123 - wykorzystywano o 10 mniej.

d4lafnh

Zestawienie przygotowane przez ministra Henryka Kowalczyka nie zawiera nazwisk dysponentów kart płatniczych, lecz jedynie stanowiska.

Z ciekawszych pozycji, jeden z naczelników wydał 57,3 tys. zł na drobny sprzęt AGD i RTV, a nawet artykuły spożywcze. Jeden z inspektorów zapłacił 83 tys. zł za artykuły biurowe i przemysłowe, również za bilety komunikacji miejskiej.

Karty płatnicze trafiły także do pracowników podległego resortowi Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Tu płacili nimi nawet pracownicy fizyczni.

Aż 105,7 tys. zł wydał elektromonter z Wrocławia, który ministerialną kartą płacił za usługi hotelowe czy narzędzia. Z kolei robotnik budowlany wydał 23,3 tys. zł. na "usługi hotelowe związane z delegacjami".

d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh