Trwa ładowanie...

19 sierpnia niedziela handlowa?

Niedziela handlowa niestety nie przypada na 19 sierpnia. Dlatego większe zakupy lepiej zrobić w sobotę, ponieważ później może to być trudne.

Share
19 sierpnia niedziela handlowa?Źródło: iStock.com
dcpzojb

Niedziela handlowa nie tym razem

Od marca bieżącego roku obowiązuje ustawa zakazująca handlu w niedzielę. Mimo iż od jej wejścia w życie minęło już kilka miesięcy to wielu Polaków wciąż ma problem ze zrobieniem planów zakupowych w trakcie tygodnia. Przypomnijmy, że pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca jest handlowa. We wszystkie pozostałe obowiązuje zakaz handlu. W tym tygodniu sytuacja jest nieco trudniejsza, ponieważ sklepy były nieczynne również w środę, z powodu świąt przypadających na 15 sierpnia. Jeśli nie udało Ci się zrobić zakupów w trakcie tygodnia, a lodówka świeci pustkami, dziś masz ostatnią szansę zrobienia zapasów na niedzielę. Ze specjalną ofertą do zapracowanych wychodzą hipermarkety. Niektóre z nich pozostają otwarte do godziny 23, tak aby nawet najbardziej zapracowani zdążyli zrobić niezbędne zakupy na niedzielę bez handlu.

Niedziela bez handlu – nieczynna Biedronka i Lidl

19 sierpnia wszystkie ulubione sklepy wysokopowierzchniowe będą nieczynne. Kasjerzy z Biedronki, Lidla, Auchan i wszystkich pozostałych supermarketów będą cieszyli się dniem wolnym. Jednak w niedzielę najbardziej potrzebujący będą mogli dokonać zakupu potrzebnych artykułów w Żabce i Carrefourze Expres. Tego dnia czynne będą również sklepy osiedlowe, pod warunkiem, że klientów będzie obsługiwać ich właściciele. Zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje również stacji paliw, które ostatnio rozszerzyły asortyment w celu przyciągnięcia zapominalskich klientów. Marcowe ustalenia nie dotyczą również lokali gastronomicznych. Wszystkie lodziarnie, pizzerie, kawiarnie oraz restauracje są czynne w każdą niedzielę handlową i nie handlową. Spragnieni rozrywki będą mogli wybrać się do kina, teatru i innych miejsc rozrywki, ponieważ one również są czynne w każdą niedzielę.

dcpzojb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcpzojb
dcpzojb