Trwa ładowanie...
zus

20 milionów Polaków dostanie list z ZUS-u. Zobacz, co bedzie zawierał

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie ubezpieczonym informacji o stanie ich konta. Rzeczniczka nowosądeckiego oddziału ZUS Anna Mieczkowska apeluje, aby uważnie przeczytać korespondencję, ponieważ dane dotyczy naszej przyszłości.

Share
20 milionów Polaków dostanie list z ZUS-u. Zobacz, co bedzie zawierał
Źródło: Eastnews, Fot: Piotr Kaminonka / Reporter / EastNews
d4et00c

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie ubezpieczonym informacji o stanie ich konta. Rzeczniczka nowosądeckiego oddziału ZUS Anna Mieczkowska apeluje, aby uważnie przeczytać korespondencję.

- Warto sprawdzić, czy kwota składek jest zgodna z naszą wiedzą i warto też wiedzieć, co z tych zgromadzonych składek wynika - tłumaczy.

Adresat dowie się między innymi, ile na swoim koncie emerytalnym zgromadził składek w wysokości nominalnej oraz po przeprowadzanej przez ZUS co roku waloryzacji. Jeżeli ubezpieczony do końca grudnia 2015 r. ukończył 35 lat, ZUS wyliczy mu również hipotetyczną emeryturę w trzech wersjach.

d4et00c

- Pierwsza to kwota, którą otrzymałby w oparciu o to, co dotychczas zgromadził na koncie emerytalnym. Druga to kwota, którą otrzymałby pracując do ustalonego dla niego wieku emerytalnego. Trzecia wersja to wysokość hipotetycznej emerytury należnej z konta i subkonta emerytalnego - dodaje Anna Mieczkowska.

Korespondencję ma otrzymać około 20 milionów Polaków. "Informacja o stanie konta w ZUS" dotrze do ubezpieczonych w formie listu, natomiast posiadacze konta na Platformie Usług Elektronicznych dostaną ją w formie elektronicznej.

d4et00c

Podziel się opinią

Share
d4et00c
d4et00c